Leasing konsumencki umożliwi w przyszłości użytkowanie samochodu elektrycznego

0
1302

Prognozy dotyczące przyszłości samochodów elektrycznych w Polsce i na świecie były głównym tematem konferencji prasowej z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Spotkanie zorganizowane przez Renault Polska odbyło się 14 czerwca 2012 r. w Warszawie.

Wicepremier Pawlak przestawił wyliczenia, z których wynika, że przejechanie 100 km samochodem o napędzie benzynowym kosztuje ok. 50 zł. – Natomiast pojazd z silnikiem elektrycznym generuje koszty na poziomie 5 zł – dodał. Przyznał, że samochody elektryczne są droższe od tych tradycyjnych, ale w rezultacie takie rozwiązania będą bardziej opłacalne.

W jego opinii korzystna byłaby również możliwość odzyskiwania energii wyprodukowanej przez taki pojazd. – Bateria o pojemności 80 kW wystarczy na zaspokojenie podstawowych potrzeb gospodarstwa domowego. Byłaby to rewolucja na rynku motoryzacyjnym – zaznaczył.

Wiceszef polskiego rządu przedstawił również zalety leasingu konsumenckiego, dzięki któremu każdy może użytkować samochód, w tym o napędzie elektrycznym, bez konieczności kupna. – Nowe przepisy dają konsumentom atrakcyjną alternatywę wobec tradycyjnych kredytów. Zamiast zadłużać się na zakup samochodu możemy go wyleasingować, a po trzech latach zamienić na nowy model bez dodatkowych kosztów – podkreślił.

Wicepremier Waldemar Pawlak przypomniał także, że MG wraz z McKinsey&Company opracowało raport  „Ocena potencjału redukcji emisji gazów cieplarnianych dla Polski”. – Nasz kraj na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia odnotował wzrost gospodarczy o 50 proc. przy jednoczesnej redukcji emisji gazów cieplarnianych o 30 proc. – powiedział. – Jesteśmy dobrym przykładem dla innych, powinniśmy jednak podejmować kolejne wyzwania w tym kierunku dodał.

Źródło: mg.gov.pl