Co lepiej wybrać? Leasing czy kredyt?
Zakup samochodu to konieczność wyboru nie tylko jego marki, ale także sposobu sfinansowania zakupu. Leasing i kredyt to dwie opcje, które zazwyczaj są brane pod uwagę w tym temacie. Dlatego też przed podjęciem decyzji warto przyjrzeć się plusom i minusom każdego z wariantów.
Przy każdym zakupie, a zwłaszcza takim, który pochłania dość duże nakłady finansowe, potrzebne jest dokładne przemyślenie decyzji. W efekcie należy wybrać takie rozwiązanie, które pozwoli nam jak najmniej boleśnie uporać się z kosztami przedsięwzięcia i nie obciąży za bardzo w skali dłuższego czasu zbyt mocno naszego budżetu. Taka inwestycja jak zakup samochodu to zazwyczaj dwa wyjścia: kredyt (kredytna4kolka.pl) lub wzięcie auta w leasing. Jaką opcje wybrać? Poniżej krótka charakterystyka każdego z wyborów.
Leasing – na czym dokładnie polega
Leasing to rozwiązanie, które jest dostępne nie tylko dla firm, ale także dla osób prywatnych. Ni mniej, ni więcej, taki wybór można porównać do dzierżawy auta. Leasing konsumencki polega na tym, że klient decydujący się na taką formę posiadania auta, co miesiąc wpłaca leasingodawcy umówioną kwotę w zamian za korzystanie z auta. Właścicielem samochodu nadal pozostaje leasingodawca. Pod koniec trwania umowy leasingobiorca ma prawo wykupić auto za atrakcyjną cenę lub zdecydować się na korzystanie z nowego auta. Auto w leasingu można wziąć bezpośrednio zarówno od producenta samochodów – wtedy zazwyczaj są to auta nowe fabrycznie – albo od banków czy firm leasingowych – wówczas istnieje opcja wzięcia w leasing auta używanego. Należy pamiętać o tym, że leasingobiorca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia pojazdu, a w przypadku kradzieży pojazdu klient nie może liczyć na wypłatę odszkodowania. Zazwyczaj w takim przypadku umowa leasingu zostaje zerwana. W związku z tym zostajemy z dnia na dzień bez auta. Wiele osób decyduje się na leasing ze względu na dość uroszczone formalności i szybkość wdrożenia w życie samego procesu.
Kredyt samochodowy – zalety
Aby cieszyć się posiadaniem auta, gdy nie ma się wystarczająco dużo oszczędności, by zakupić samochód za gotówkę, można zdecydować się na kredyt samochodowy. W przypadku jego wzięcia całość pieniędzy musi być przeznaczona na zakup auta (inaczej niż w kredycie konsumenckim, kiedy to mamy dowolność co do dysponowania pieniędzmi). Wybierając takie rozwiązanie, musimy wziąć pod uwagę oprocentowanie kredytu oraz to, ile wynosi rzeczywista roczna stopa oprocentowania (informuje ona nas o tym, ile dokładnie będzie nas kosztował kredyt i jaką sumę będziemy finalnie spłacać). Takie informacje można znaleźć w szczegółowym opisie kredytów. Przedstawione parametry kredytu samochodowego obok wysokości rat i czasu ich spłat są kluczowe, jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie. Warto w przypadku pozytywnej decyzji co do wzięcia kredytu, zdecydować się na tani kredyt samochodowy.
Co więc wybrać
Powyższe zestawienie ma charakter orientacyjny, więcej można dowiedzieć się na http://kredytna4kolka.pl/leasing-a-kredyt-samochodowy-co-wybrac-jakie-sa-roznice/. Decyzja co do sposobu finansowania posiadania samochodu zależy od naszych osobistych potrzeb i warunków sytuacji, w której się znajdujemy. W przypadku jednego i drugiego rozwiązania warto rozejrzeć się za najbardziej korzystnymi dla nas opcjami, tak by móc w pełni cieszyć się z korzystania z auta i nie zadręczać się ponoszonymi comiesięcznymi kosztami. Jeśli zdecydujemy się na kredyt samochodowy, warto zapoznać się z ofertą kredytna4kolka.pl.