Raiffeisen Leasing usprawnia proces dystrybucji dokumentów

0
1374

Raiffeisen Leasing i spółka itBCG zawarły umowę dotyczącą elektronizacji obiegu dokumentów. Wdrożone zostaną kompleksowe usprawnienia procesów przygotowania, dostarczania jak i archiwizowania dokumentów elektronicznych. Umowa obejmuje wdrożenie systemu e-faktura, systemu e-zgoda a także portalu dokumentów elektronicznych.

„Taki pakiet kompatybilnych rozwiązań do dystrybucji dokumentów cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Usprawnienia tego typu wpływają bowiem zarówno na oszczędności finansowe jak i czasowe procesów biznesowych” mówi Dariusz Malacki, prezes Zarządu itBCG Sp. z o.o.

System e-faktura odpowiedzialny jest za kompleksową realizację procesu obsługi elektronicznych faktur. Umożliwi to firmie Raiffeisen Leasing konwersję dokumentów klienta na e-faktury, podpisywanie ich certyfikowanym podpisem elektronicznym, dystrybucję a także archiwizację.

Portal dokumentów elektronicznych to system przeznaczony do udostępniania i zarządzania dokumentami elektronicznymi klientów. Portal umożliwia prezentację i archiwizację różnego rodzaju dokumentów, podgląd terminów płatności czy też konfigurację notyfikacji o wystawieniu dokumentu.

E-zgoda to mechanizm pozwalający na uzyskiwanie on-line zgody odbiorcy na dostarczenie dokumentów w formie elektronicznej. „E-zgoda do doskonały sposób na rozwiązanie problemu związanego z pozyskiwaniem zgody odbiorcy na dostarczanie dokumentów w formie elektronicznej. System ten jest elementem strony internetowej, na której Klient może w prosty i szybki sposób zawrzeć właściwą umowę oraz wyrazić zgodę na dostarczanie dokumentów w formie elektronicznej. To znacznie przyspiesza oraz ułatwia cały proces dostarczenia dokumentów” – dodaje Dariusz Malacki, Prezes Zarządu itBCG Sp. z o.o. 

Źródło: itBCG