Flota samochodowa Grupy Żywiec finansowana przez Volkswagen Leasing Polska

0
2057

Mniejsze zużycie paliwa, redukcja emisji CO2do atmosfery, zwiększenie bezpieczeństwa oraz optymalne finansowanie to cele, które Grupa Żywiec postawiła przed nową flotą. Aby je spełnić koncern piwowarski wybrał samochody i finansowanie w ramach koncernu Volkswagen. Grupa Żywiec rozbudowała swoją flotę o 25 nowych, ekologicznych aut ŠKODA Fabia Combi GreenLine z finansowaniem Volkswagen Leasing Polska.

Współpraca pomiędzy Volkswagen Leasing Polska a Grupą Żywiec rozpoczęła się w 2011 r. Firmy podpisały umowę, która objęła leasing samochodów dwóch marek koncernowych VW – Volkswagen i Škoda. Sfinansowano w sumie ponad sto aut Volkswagen Caddy i Škoda Fabia.

W tym roku współpraca została rozszerzona o finansowanie samochodów dla przedstawicieli handlowych w ramach projektu Eco Floty, wpisującego się w politykę ochrony środowiska i bezpiecznej jazdy na drodze realizowaną przez Grupę Żywiec. Koncern, przy wsparciu Volkswagen Leasing Polska, zakupił 25 nowych samochodów ŠKODA Fabia Combi GreenLine.

Obecnie z Grupą Żywiec współpracujemy w oparciu o umowy leasingowe z podwyższonym wykupem.Parametry takiej oferty zbliżone są do Full Service Leasingu, jednak zarządzanie i serwis pojazdównadal spoczywa po stronie klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu końcowa wartość pojazdu utrzymana jest na wysokim poziomie, co w znacznym stopniu obniża miesięczne raty– mówi Szymon Raczkowski, Regionalny Kierownik Sprzedaży Flotowej z Departamentu Finansowania i Zarządzania Flotą w Volkswagen Leasing Polska.

Wybór Volkswagen Leasing podyktowany był m.in. konkurencyjnością oferty spółki, a także potrzebą posiadania przez Grupę Żywiec dostawcy kompleksowych usług. Firma współpracując z Volkswagen Leasing Polska zyskuje samochód wraz z finansowaniem w ramach jednej Grupy Volkswagen.

Grupa Żywiec jako jedna z pierwszych firm w Polsce postanowiła zakupić takie ekologiczne samochody dla swoich przedstawicieli handlowych. Oczywistymi korzyściami z posiadania takich pojazdów oraz przeprowadzenia szkoleń z bezpiecznej i ekologicznej jazdy jest ich późniejszy niewielki wpływ na środowisko naturalne oraz niskie zużycie paliwa. Najważniejszą korzyścią pozostaje jednak bezpieczeństwo kierowców Grupy Żywiec na drodze – podkreśla Marcin Kryska, Fleet Manager Grupy Żywiec.

Źródło: Volkswagen Leasing Polska