Millennium Leasing odnotował wzrost w I kwartale 2012 roku

0
1321

W pierwszym kwartale 2012 r. Millennium Leasing sfinansował przedmioty o łącznej wartości 431,32 mln zł. Jest to o 11% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Leasing staje się coraz bardziej powszechnym instrumentem finansowania inwestycji. Jest to m.in. efekt wzrostu świadomości przedsiębiorców, przy jednoczesnym spadku kosztów tego typu finansowania. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu w trzech pierwszych miesiącach 2012 r. spółka Millennium Leasing sfinansowała przedmioty o łącznej wartości 431,32 mln zł. Oznacza to 11% wzrost, podczas gdy rynek leasingu w tym samym okresie wzrósł o 6%. W rankingu Millennium Leasing zajmuje wysokie IV miejsce, z 7,1% udziałem w rynku ruchomości, zaś w segmencie środków ciężkiego transportu drogowego – III pozycję i 8,4% udziału.
 

Cały czas notujemy dynamikę wzrostu lepszą niż rynek. Dotychczasowa polityka firmy stawia na szeroki rozwój produktów finansowych i ubezpieczeniowych oraz ich dostępność nie tylko w sieci własnych punktów handlowych, lecz również w oddziałach Banku Millennium. Jak widać płynna polityka kredytowa dostosowana do oczekiwań i możliwości naszych klientów, dobre relacje z przedsiębiorcami, a co najważniejsze proste zasady na każdym etapie współpracy są doceniane przez rynek i klientów – mówi Piotr Gąska, Kierujący Departamentem Zarządzania Produktami Millennium Leasing.

Wydaje się, że 2012 r będzie dla spółki równie dobry jak ubiegły. Wyniki osiągnięte w I kwartale dobrze rokują na kolejne, przyszłe miesiące. 

Źródło: Bank Millennium