Elektroniczne gadżety do Twojego samochodu – sprawdź, w co warto go wyposażyć!

0
3375

Często podróżujesz samochodem? Codzienna droga do pracy zajmuje Ci przynajmniej pół godziny? A może chcesz po prostu cieszyć się jak najwyższym komfortem w czasie prowadzenia auta? Sprawdź zatem, jakie akcesoria elektroniczne będą przydatne kierowcy każdego dnia – zobacz, których z nich Ci jeszcze brakuje!

Kamera cofania – pomocnik parkowania

Podczas jazdy samochodem najbardziej irytuje Cię konieczność parkowania? Miejsca pod supermarketami są wąskie, a zatrzymywanie się w centrum miasta często wiąże się z kilkuminutowym ustawianiem auta w niewielkiej szczelinie? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością docenisz funkcjonalność kamer cofania, z którymi parkowanie stanie się łatwe! Na małym ekranie przed sobą dostrzeżesz wszystko, co znajduje się za Twoim samochodem – dzięki temu unikniesz zarysowań i wgnieceń – w swoim i innych autach – ale też odpowiednio szybko zareagujesz na zagrożenia w razie potrzeby.

Zawsze do celu z nawigacją

Wielu kierowców traktuje nawigacje samochodowe jako zbędny dodatek do samochodu – wiedzeni swoją butą myślą, że są w stanie dojechać absolutnie wszędzie bez konieczności patrzenia na mapy. Jednak choć główną cechą nawigacji GPS jest wskazywanie drogi do celu, to ma ona o wiele więcej przydatnych funkcji. Przede wszystkim wybiera trasę, która w danym momencie jest najlepsza – jadąc „na pamięć” możesz łatwo stanąć w korku lub trafić na drogę aktualnie remontowaną. Co więcej, nawigacje samochodowe informują o ograniczeniach prędkości na trasie i występowaniu fotoradarów, co również wielu kierowców uzna za spore ułatwienie codziennej jazdy.

Alkomat – bezpieczeństwo przede wszystkim

Niezależnie od tego, jak często sięgasz po alkohol, powinieneś wyposażyć swoje auto w alkomat. W wielu różnych sytuacjach mogą Cię bowiem dopaść wątpliwości – czy piwo, które wypiłem godzinę temu jeszcze mi szkodzi? Czy jestem gotowy do jazdy po wczorajszej imprezie? W takiej sytuacji nie zdawaj się na ślepy los, ale skorzystaj z profesjonalnego sprzętu, który pokaże Ci, czy jesteś trzeźwy.

Zestaw głośnomówiący – w trasie w kontakcie

Bezpieczeństwo jazdy to również stosowanie się do panujących przepisów w kontekście rozmów telefonicznych przeprowadzanych przez kierowcę. Nie jest to zabronione, o ile nie trzyma on telefonu w dłoni. Dlatego też tak ważne jest, by zainwestować w zestaw głośnomówiący. Dzięki niemu nawet w czasie bardzo długich tras będziesz mógł pozostać w kontakcie z bliskimi lub współpracownikami, a także odbierzesz każdy ważny telefon niezależnie od sytuacji.

Ładowarki samochodowe

Jeśli chcesz, by wszystkie wyżej wymienione urządzenia służyły Ci w czasie jazdy samochodem, koniecznie zadbaj też o wydajną ładowarkę samochodową. Powinien być to model z przynajmniej dwoma wejściami USB, aby możliwe było zasilanie dwóch sprzętów w tym samym czasie – tego typu ładowarki są obecnie dostępne w każdym sklepie elektronicznym, a co więcej, znajdziesz w nich także modele z jeszcze większą liczbą slotów!