Udogodniena przy finansowaniu maszyn i urządzeń energooszczędnych w BZ WBK Finance & Leasing

0
1117

Dla firm z sektora MŚP i rolników, których niepokoją rosnące ceny energii oraz paliw, BZ WBK Finanse & Leasing wspólnie z PolSEFF-em, przygotował kolejne udogodnienia: finansowanie w procedurze uproszczonej oraz szybką wypłatę premii inwestycyjnej.

Oferta finansowania maszyn i urządzeń energooszczędnych dostępna w ramach programu  PolSEFF przewiduje udzielenie finansowania jedynie na podstawie dokumentów rejestrowych związanych z prowadzoną działalnością oraz informacji podanych doradcy leasingowemu, bez konieczności okazywania zaświadczeń z Urzędu Skarbowego czy ZUS. Dla właścicieli małych i średnich firm oraz rolników czas jest na wagę złota, gdyż z reguły sami odpowiadają za wszystkie aspekty prowadzonego biznesu. Stąd ograniczyliśmy wymagane formalności do minimum – wyjaśnia Tomasz Sudaj, dyrektor ds. strategii rynkowej w Spółkach Leasingowych BZ WBK.

Wprowadzone udogodnienia obejmują także wpisanie kolejnych maszyn na tzw. listę LEME, czyli listę urządzeń o potwierdzonej energooszczędności. Należą do nich wtryskarki, wózki widłowe, ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe oraz zagęszczarki. Dzięki temu – mówi Piotr Klimczak, odpowiedzialny za sprzedaż oferty PolSEFF w Spółkach Leasingowych BZ WBK –  klient ma gwarancję, że finansując przedmiot pożyczką lub leasingiem otrzyma premię inwestycyjną w wysokości do 10% wartości inwestycji. Co ważne, decyzja o przyznaniu premii wydawana jest już w ciągu 3 dni od momentu złożenia wniosku.

W Spółkach Leasingowych BZ WBK od samego początku konsekwentnie stawiamy na działania przynoszące oszczędności energii i stąd nasze zaangażowanie i ciągłe udoskonalenia w ramach programu PolSEFF. Popyt na tego typu inicjatywy w Polsce jest spory, jednak pod względem ich realizacji na tle europejskim wciąż wypadamy słabo. Stąd na uwagę zasługuje PolSEFF, który celnie trafia w potrzeby i oczekiwania polskich przedsiębiorców – podkreśla Tomasz Sudaj.

W ramach prowadzonego przez PolSEFF Programu Finansowania Energii Zrównoważonej w Polsce firmy z sektora MŚP oraz rolnicy mogą uzyskać finansowanie na realizację inwestycji obniżających wydatki na energię. W formie leasingu lub pożyczki można uzyskać fundusze o maksymalnej wartości 1 mln euro. Do tego dochodzą korzyści wynikające z samej formuły finansowania np. tarcza podatkowa w przypadku leasingu operacyjnego.

Źródło: BZ WBK Finanse & Leasing