BZ WBK Finance & Leasing na pierwszym miejscu pod względem wyleasingowanych urządzeń medycznych

0
1407

Za jedną piątą wszystkich transakcji zawartych na rynku leasingu sprzętu medycznego w I kw. 2012 r. odpowiada BZ WBK Finanse & Leasing. Wartość sfinansowanych przez firmę inwestycji dla lekarzy wzrosła w tym okresie o 85% i wyniosła ponad 25 mln zł.

Osiągnięty wynik daje BZ WBK Finanse & Leasing pierwsze miejsce w sektorze medycznym pod względem liczby wyleasingowanych urządzeń (314) oraz drugie pod względem ich wartości.

Piotr Klimczak, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za finansowanie branży medycznej potwierdza, że oferta leasingu i specjalnych pożyczek dedykowanych lekarzom i weterynarzom na początku tego roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

– Jako jeden z niewielu leasingodawców na polskim rynku, finansujemy do 100% wartości urządzeń medycznych i nie wyznaczamy górnej granicy wartości inwestycji. Nasi klienci, którymi są głównie małe i średnie podmioty z prywatnego sektora służby zdrowia cenią sobie również naszą elastyczność, szybkość działania i małą liczbę formalności – mówi Piotr Klimczak.

Tak dobrych rezultatów jak BZ WBK Finanse & Leasing w branży medycznej nie udało się osiągnąć całemu rynkowi leasingowemu. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu, łączna wartość aparatury medycznej sfinansowanej przez firmy leasingowe w I kw. br. wyniosła 130 mln zł, co oznacza 5% spadek w porównaniu do analogicznego okresu 2011 r.

Przedstawiciele BZ WBK Finanse & Leasing podkreślają, że ostatnie spadki to między innymi wynik mniejszej skali inwestycji publicznej służby zdrowia. – W kolejnych miesiącach i latach branża medyczna powinna powrócić na ścieżkę wzrostów ze względu na fakt, że polskie placówki zdrowia do 2016 r. mają czas na dostosowanie się do europejskich wymagań. Dla nas oznacza to większy popyt na nowoczesny sprzęt medyczny, a tym samym na zewnętrzne instrumenty finansowe, takie jak leasing i pożyczki – podkreśla Tomasz Sudaj, dyrektor ds. strategii rynkowej w BZ WBK Finanse & Leasing.

Źródło: Spółki Leasingowe BZ WBK