Branża stomatologiczna może liczyć na finansowanie firm leasingowych

0
1649

Spółki leasingowe coraz chętniej nawiązują współpracę z branżą dentystyczną, co można zauważyć w specjalnie przygotowanej dla tego segmentu rynku ofercie leasingowej.  Przedstawiciele z sektora stomatologicznego mogą wybierać z oferty poszczególnych firm leasingowych, które proponują zarówno leasing operacyjny, finansowy lub pożyczkę.

BZ WBK Finance & Leasing lekarzom stomatologom oferuje indywidualne podejście do klienta oraz stosuje uproszczone procedury, które umożliwiają sfinansowanie zakupu bez konieczności przedstawiania zaświadczeń z urzędu skarbowego czy ZUS-u.

Korzystną ofertę leasingową dla branży stomatologicznej, przygotowała również spółka BRE Leasing. Z oferty mogą skorzystać nie tylko dobrze prosperujące gabinety, ale również stomatolodzy, którzy dopiero rozpoczynają własną działalność stomatologiczną. W takim przypadku warunkiem uzyskania leasingu posiadanie dyplomu uczelni medycznej od co najmniej 2 lat.

Zainteresowani ofertą Getin Leasing mogą skorzystać m.in. z leasingu do kwoty 300 tys. zł, finansowania już od 1. dnia prowadzenia działalności z opłatą wstępną od 1 proc. Okres leasingu w tym wypadku wynosi od 6 do 60 miesięcy dla leasingu finansowego i od 24 do 60 miesięcy w przypadku leasingu operacyjnego.

W ofercie Europejskiego Funduszu Leasingowego odnaleźć można leasing dla lekarzy działających na rynku krócej niż 6 miesięcy, z poręczeniem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Finansowanie udzielane jest do kwoty 200 tys. zł. W EFL lekarze stomatolodzy nie muszą posiadać wkładu własnego – wystarczy dobrze przedstawiony pomysł na własny biznes.

Klienci, którzy decydują się na zakup sprzętu przy wykorzystaniu instrumentów leasingowych mogą liczyć ponadto na atrakcyjne obniżki cen u dostawców.

– Ponad 60 proc. naszych klientów z branży medycznej, którzy nie są płatnikami VAT, decyduje się na leasing finansowy dlatego, że pozwala na doliczenie niższej stawki VAT, która w przypadku sprzętu medycznego w zdecydowanej większości wynosi 8 proc. — tłumaczy Marcin Wykręt, dyrektor Obszaru Kredytów Samochodowych i Leasingu w Getin Noble Banku.

Natomiast dla klientów rozliczających podatek VAT eksperci polecają leasing operacyjny, który niezależnie od faktycznej stawki tego podatku dla danego przedmiotu, jest objęty VAT w wysokości 23 proc.

W ofercie firm leasingowych oprócz leasingu, można również znaleźć propozycje pożyczki, jako formę finansowania.

W naszej opinii pożyczka jest najwygodniejszym sposobem finansowania, zwłaszcza jeśli inwestujemy w kilka urządzeń, pochodzących od różnych dostawców, szczególnie kiedy pojedyncze elementy wyposażenia mogą być objęte 23-procentową stawką VAT — przekonuje Mirosława Blank, kierownik zespołu ds. finansowania urządzeń medycznych w BRE Leasing.