Full Service Leasing najpopularniejszą formą pozyskiwania i zarządzania flotą firmową

0
1283

Full Service Leasing to w ostatnich kilku latach najdynamiczniej rozwijająca się, a obecnie najbardziej popularna forma pozyskania i zarządzania flotą firmową. Stając się jednym z kluczowych narzędzi wspierających rozwój przedsiębiorczości to właśnie Full Service Leasing, spośród trzech głównych kategorii wynajmu pojazdów, zanotował największy wzrost w stosunku do roku poprzedniego, wynoszący 8,8 %.

Według oficjalnego raportu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) liderem sektora w 2011 roku został Arval Service Lease Polska z flotą 15 379 pojazdów. Stanowi to aż 17,3 % całego rynku usług Full Service Leasing.

Rosnące zainteresowanie Full Service Leasing wynika przede wszystkim z jego dużej elastyczności oraz komfortu jaki daje przedsiębiorcy w użytkowaniu całej floty firmowej. Nie tylko odciąża on przedsiębiorcę z wielu kwestii związanych z zarządzaniem flotą pojazdów ale pozostawia dowolność w doborze zakresu i usług dodatkowych związanych z posiadaniem samochodów, takich jak obsługa techniczna, serwis ogumienia, assistance, ubezpieczenia czy karty paliwowe.

Poza stroną analityczną w postaci finansowania, zarządzania, raportowania i doradztwem w zakresie floty Arval Service Lease Polska w ramach poprawy bezpieczeństwa wśród swoich kierowców, jako jedyny na rynku leasingu operacyjnego, oferuje swoim klientom dodatkową usługę – program telematyczny Measure&Management, dostarczający wielu informacji o sposobie jazdy i zachowaniu kierowcy. To jedyne tego typu rozwiązanie na rynku, mówiące o rzeczywistym przebiegu, precyzyjnym zużyciu paliwa, realnej emisji CO2 i wielu innych parametrach użytkowych. Taka wiedza jest niezastąpionym narzędziem decyzyjnym dla firm szukających oszczędności w ramach parku pojazdów.

Powyższy wykres przedstawia procentowe rozbicie na poszczególne kategorie. Łączna struktura liczbowa według produktu na podstawie danych PZWLP i ZPL wyniosła na koniec 2011 roku 113 513 pojazdów.

Źródło: Arval Service Lease Polska Sp. z o.o.