Taksówki EcoCar z napędem elektrycznym już wkrótce w stolicy

0
1534

Spółka Green Capital City zamierza uruchomić nową firmę taksówkową EcoCar, która do końca roku ma dysponować flotą tysiąca samochodów – wynika z wypowiedzi przedstawicieli grupy. Firma prowadzi rozmowy z inwestorami.

„Nasze przedsiębiorstwo rozpoczyna działalność na początku kwietnia. Wówczas na ulice stolicy wyjedzie 115 taksówek Ford Mondeo, z czego 15 z napędem elektrycznym. Do końca tego roku w naszej flocie zamierzamy posiadać już tysiąc pojazdów, z czego 700 zasilanych prądem” – zakomunikowała dyrektor marketingu Green Capital City Magdalena Bajska, cytowana przez magazyn „Fleet”.

Spółka ma zacząć od wejścia na rynek warszawski.

„Firmę zbudowaliśmy w oparciu o kapitał własny, ale korzystamy również z usług firm leasingowych i prowadzimy rozmowy z kolejnymi inwestorami, którzy wsparliby nasze działania. Warto dodać, że ze strony miasta i państwa nie dostaliśmy jeszcze żadnego wsparcia i dopłat” – dodała Bajska w wywiadzie dla „Fleet”.

W czwartek, na konferencji, na której spółka eo Networks oraz inwestor Łukasz Wejchert przedstawiali swój nowy projekt iTaxi, informowali, że prowadzą rozmowy z firmą, która ma stworzyć nową na rynku korporację taksówkową. iTaxi to system, który ma umożliwić zamawianie taksówek przez smartfony, wybór najbliższego pojazdu i jego monitorowanie. (ISB)

Źródło: Internet Securities Businesswire, Bankier.pl