Złoty Medal targów AGROTECH przyznany Europejskiemu Funduszowi Leasingowemu

0
1573

Europejski Fundusz Leasingowy, jako pierwsza instytucja finansowa, otrzymał Złoty Medal podczas XVIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. Podczas odbywających się w dniach 16 – 18 marca kieleckich targów nagrodzony został pakiet produktów Agrolinia –kompletna oferta finansowania gospodarstw rolnych za pomocą leasingu i pożyczki. Podczas uroczystej gali w hotelu Exbud w Kielcach, nagrodę w imieniu EFL odebrał Sławomir Dudziak, dyrektor sprzedaży Agro.

„Złoty Medal targów w Kielcach to dla EFL nagroda niezwykle prestiżowa. Dumą napawa nas fakt, że jest to pierwsze wyróżnienie dla produktu skierowanego do rolników jakie otrzymaliśmy jak również to, że zdobyliśmy tą prestiżową nagrodę jako pierwsza instytucja finansowa. Dążymy do tego aby zapewnić polskim rolnikom najlepsze rozwiązania finansowe, wspierające rozwój ich gospodarstw.

Agrotech Kielce 2012. Zdjęcie nagrodzonychNasza oferta powstała w oparciu o potrzeby rodzimych wytwórców, hodowców, nowoczesnych farmerów upatrujących rozwój prowadzonej działalności w nowoczesnych formach wsparcia biznesu – powiedział odbierając złoty medal Sławomir Dudziak, Dyrektor Sprzedaży AGRO w Europejskim Funduszu Leasingowym.

Agrolinia oferowana przez Europejski Fundusz Leasingowy to pakiet produktów finansowych, w skład którego wchodzą pożyczka i leasing.

Pożyczka jest udzielana klientowi na zakup wybranego środka trwałego, którego, z chwilą podpisania umowy, staje się właścicielem. Można ją wykorzystać do sfinansowania zakupu nowych i używanych sprzętów rolniczych.

Aby ubiegać się o uzyskanie pożyczki, wymagane jest posiadanie przez rolnika podpisanej z Agencją Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, Agencją Rynku Rolnego lub inną jednostką publiczną udzielającą środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, umowy o dofinansowanie inwestycji.

Leasing, który również wchodzi w skład pakietu Agrolinia, zapewnia finansowanie zarówno nowego jak i używanego sprzętu, przy niskim zaangażowaniu środków własnych i długim okresie finansowania (do 72 miesięcy). W leasingu operacyjnym raty oraz wpłata własna (czynsz inicjacyjny) stanowią w całości koszt uzyskania przychodu.

Odliczeniu podlega też 100 % podatku VAT od rat leasingowych. Leasing jest formą finansowania zewnętrznego preferowaną przez przedsiębiorców rolnych prowadzących działalność gospodarczą i prowadzących pełną księgowość. Mogą sfinansować inwestycję leasingiem zarówno operacyjnym jak i finansowym. Jeśli leasingobiorca z powodów podatkowych woli ponosić koszty wynikające z korzystania z maszyny rolniczej, wybiera leasing operacyjny. Jeśli jednak chce aby środek trwały znajdował się w bilansie firmy, wybierze leasing finansowy.

Źródło: Europejski Fundusz leasingowy