Pożyczka na samochód w ofercie EFL

0
1665

Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu, pożyczka oferowana przez firmy leasingowe odnotowała kolejny wzrost sprzedaży. Tym samym EFL wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców wprowadza do swojej oferty nową usługę – Autopożyczkę. Pożyczka, jako komplementarne wobec leasingu narzędzie finansowania, pozwala na sfinansowanie pojazdów osobowych i dostawczych. 

Pożyczka z sukcesem

Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu za I kwartał 2013 r., w tym okresie sfinansowano pożyczką aktywa o łącznej wartości 924,6 mln zł, co przekłada się na 23,6 proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem z 2012 roku. Przy czym finansowanie samą pożyczką wyniosło 517,4 mln zł.

Z kolei w ubiegłym roku finansowanie pożyczką wyniosło 4 346 mln PLN, co stanowiło wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym o 26,4 proc. Dodatkowo, udział pożyczki w całości produkcji firm leasingowych wyniósł 13,9 proc. (dla porównania w 2011 roku wynosił on 11,0 proc.). EFL osiągnął wzrost finansowania tym narzędziem na poziomie 110 proc. Głównym rodzajem inwestycji finansowanych poprzez pożyczkę były maszyny (przede wszystkim rolnicze) oraz sprzęt medyczny. 

Czym wyróżnia się pożyczka na samochód?

Obserwując ciepłe przyjęcie pożyczki przez klientów działających w sektorach rolnym czy  medycznym, zdecydowaliśmy o dołączeniu do portfela usług EFL Autopożyczki. Jest ona produktem skierowanym do podmiotów gospodarczych w tym również rolników indywidualnych. Nasza propozycja obejmuje finansowanie zarówno pojazdów osobowych, jak i dostawczych. Podobnie jak w przypadku leasingu, finansowane mogą być zarówno nowe jak i używane pojazdy. Dlaczego warto skorzystać z pożyczki? Przedsiębiorcy zyskują szybką decyzję kredytową, natomiast niskie poziomy wpłat początkowych powodują, że finansując pojazdy nie muszą oni inwestować bieżących środków własnych. 

Parametry pożyczki

Pożyczka dostępna jest w procedurze uproszczonej, która oznacza dla klienta minimum formalności. Może z niej skorzystać klient, którego firma działa nieprzerwanie od 12 miesięcy. Natomiast w ramach procedury standardowej o przyznanie finansowania może starać się klient, który prowadzi firmę nieprzerwanie od 6 miesięcy. Ważnym wyznacznikiem jest również to, że firma nie może być w stanie upadłości, nie zawiesiła działalności i nie jest wobec niej prowadzone żadne postępowanie egzekucyjne. 

Nowe pojazdy mogą być finansowane przez okres do 60 miesięcy, używane natomiast 48 miesięcy. Maksymalny wiek pojazdu oraz okres finansowania nie mogą razem przekroczyć 8 lat. Pożyczka udzielana jest w walucie polskiej, na zmiennej bądź stałej stopie oprocentowania. Do decyzji klienta należy wybór harmonogramu, pośród równomiernego, degresywnego oraz sezonowego. Minimalna wartość udzielonej pożyczki wynosi 5 tys. złotych. 

 „Obserwując rynek zauważamy, że klienci firm leasingowych coraz częściej sięgają po pożyczkę, która charakteryzuje się dużym potencjałem rozwoju. Właśnie ten fakt skłonił nas do przygotowania produktu dla nowej grupy klientów, dla których pożyczka jest korzystniejszym od leasingu źródłem finansowania inwestycji”– powiedział Olaf Rurak, Dyrektor Departamentu Marketingu w Europejskim Funduszu Leasingowym.

Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy