BZ WBK Finanse & Leasing chętnie finansuje lekarzy

0
1360

Lekarze coraz częściej są nie tylko ekspertami w dziedzinie medycyny, ale także dobrymi menedżerami i finansistami, którzy znają leasing oraz wykorzystują jego zalety. Przedstawiciele BZ WBK Finanse & Leasing potwierdzają, że w I półroczu 2012 oferta finansowania urządzeń medycznych cieszyła się dużym zainteresowaniem: wartość leasingu i pożyczek udzielonych przez firmę wyniosła ponad 43 mln zł i wzrosła o 61% r/r.

Słabiej niż BZ WBK Finanse & Leasing poradził sobie cały rynek leasingu: z danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że łączna wartość aparatury medycznej sfinansowanej przez firmy leasingowe w I półroczu br. wyniosła prawie 300 mln zł, co oznacza minimalny 3% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2011 r. 

Lekarze to specyficzna i wyróżniająca się grupa klientów. Są bardzo wymagający, szalenie cenią sobie wysoką jakość obsługi. Chcą dokładnie poznać obowiązki swoje jak i leasingodawcy, szczególną uwagę zwracając na przejrzystość i uczciwość zapisów umów leasingowych – podkreśla Piotr Klimczak, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za finansowanie sektora medycznego.

Doskonała dynamika wzrostu (61%) i drugie miejsce w sektorze po pierwszym półroczu 2012 BZ WBK Finanse & Leasing to m.in. zasługa dedykowanej oferty produktowej. Lekarzom różnych specjalizacji proponujemy leasing oraz specjalną pożyczkę, w ramach których finansujemy do 100% wartości inwestycji. Dla wielu przedstawicieli branży istotną korzyścią jest też to, że nie wyznaczamy górnej granicy wartości inwestycji – mówi Adrian Michalak, dyrektor sprzedaży BZ WBK Finanse & Leasing.

Przedstawiciel BZ WBK Finanse & Leasing mówi, że choć leasingiem są zainteresowane także publiczne zakłady opieki zdrowotnej, firma w większości przypadków współpracuje z podmiotami prywatnymi. Te bowiem, aby zwiększać swoją konkurencyjność na coraz bardziej wymagającym rynku usług medycznych intensywnie inwestują w nowoczesne urządzenia. Są one często bardzo kosztowne, co skłania gabinety lekarskie oraz kliniki do sięgania po pożyczki oraz leasing, czyli proste i kompleksowe formy  finansowania – dodaje Adrian Michalak.

Źródło: BZ WBK Finanse & Leasing