Getin Leasing odnotował największy wzrost sprzedaży w 2011r.

0
1391

Według najnowszego raportu Związku Polskiego Leasingu, organizacji skupiającej kluczowe firmy z branży leasingowej w Polsce, Getin Leasing odnotował w 2011 roku aż 120% wzrost sprzedaży.

Rynek leasingu w Polsce rozwija się systematycznie od kilku lat. Według ZPL w 2011 roku urósł on o kolejne 12%. W tym samym czasie aż o 31% powiększył się segment leasingu samochodów osobowych. Znaczący był tu udział należącej do grupy Getin Noble Bank spółki Getin Leasing, która dzięki wysokiej dynamice wzrostu sprzedaży awansowała po 2011r. na 7 miejsce w ogólnym rankingu firm leasingowych pod względem wielkości sprzedaży oraz na 4 miejsce w Polsce pod względem leasingu aut osobowych i ciężarowych do 3,5t.

„W minionym roku obserwowaliśmy zdecydowane ożywienie na rynku leasingu samochodów. Trend ten towarzyszy nam również obecnie. Tylko w styczniu odnotowaliśmy 40% wzrost sprzedaży względem analogicznego okresu w roku ubiegłym” – powiedział Grzegorz Tracz, Prezes Zarządu Getin Leasing. „Kluczem do sukcesu Getin Leasing są innowacyjne produkty i usługi oraz zdolność do szybkiego dostosowywania oferty do warunków rynkowych” – dodaje.

Getin Leasing oferuje swoim klientom nowoczesne i atrakcyjne produkty leasingowe dostosowane do potrzeb polskich przedsiębiorców. Wśród rozwiązań w zakresie leasingu pojazdów osobowych i ciężarowych do 3,5t dużym zainteresowaniem cieszy się „Leasing na start” – propozycja dla przedsiębiorstw rozpoczynających działalność gospodarczą, oraz „Leasing bez VAT” – produkt dedykowany dla nabywców używanych samochodów osobowych, na które sprzedawca nie może wystawić faktury VAT.  

W trosce o wysoką jakość świadczonych usług, Getin Leasing wdrożył nowoczesny proces podejmowania decyzji leasingowych – Zielona Fala. Umożliwia on klientom uzyskanie decyzji leasingowej w zaledwie kilka minut oraz przyznanie limitu ważnego przez okres 1 miesiąca. Dodatkowym atutem jest fakt, że po otrzymaniu decyzji można zmieniać, w zakresie przyznanego limitu, cenę samochodu oraz dane marki, modelu, roku produkcji, dostawcy bez konieczności ponownej akceptacji analityka.

Celem strategicznym Getin Leasing jest stały rozwój w segmencie leasingu samochodów osobowych i ciężarowych do 3,5t. Spółka korzysta z bogatego doświadczenia biznesowego grupy kapitałowej oraz aktywnie współpracuje z partnerami Getin Noble Banku. Planowana na 2012 rok rozbudowa sieci sprzedaży umożliwi Getin Leasing dalszą ekspansję w perspektywicznych segmentach rynku.