Nowa marka własna Masterlease

0
1223

O kolejnych 700 samochodów Masterlease powiększyła swoją dotychczasową flotę. W efekcie strategicznego aliasu z multidealerem POL-MOT Auto dotychczasowa flota dealera przechodzi w finansowanie lidera rynku car fleet management. Tym samym partnerzy tworzą nową markę własną.

W ramach współpracy Masterlease pozostaje operatorem programu finansowego POL-MOT Auto Lease, który będzie bazował na umowie leasingu operacyjnego wzbogaconego o zakres usług dodatkowych. Program łączy nowoczesne narzędzia finansowe z kompleksową i konkurencyjną gamą marek Opel, Chevrolet, Skoda, Peugeot i Fiat.

POL-MOT Auto to jedna z największych wielomarkowych firm dealerskich w Polsce. Prowadzi działalność w sześciu miastach w Polsce, gdzie posiada sieć jedenastu salonów i serwisów oraz trzy zakłady blacharsko-lakiernicze.

– O przystąpieniu do tak synergicznej współpracy z Masterlease zadecydowała silna pozycja marki na rynku car fleet management, jej wieloletnie doświadczenie, profesjonalny zespół oraz portfel nowoczesnych usług finansowania – komentuje Marek Pol, Prezes POL-MOT Auto.

– Zakup floty POL-MOT Auto oraz powołanie marki własnej stanowią element realizacji akwizycyjnej strategii rozwoju grupy Masterlease. To dla nas kolejny – po niedawnym przejęciu spółki BAWAG Leasing & Fleet – krok do umocnienia silnej pozycji na rynku CFM w Polsce. Chcemy zbudować rentowną, dynamiczną firmę będącą liderem w branży car fleet management w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – komentuje Jakub Kizielewicz, Dyrektor Finansowy Masterlease.

Źródło: Masterlease