Athlon Car Lease organizatorem eventu mobilności elektrycznej

0
1356

Podczas dorocznego eventu mobilności elektrycznej (23 czerwca) goście zaproszeni przez firme Athlon Car Lease odbyli 575 jazd próbnych autami z napędem elektrycznym i spalinowym. W wydarzeniu wzięło udział ponad dwustu pasjonatów motoryzacji, a zwłaszcza fanów modeli o zerowej emisji spalin.

Event odbywający się na terenie Athlon Car Outlet w Jawczycach był okazją do zaprezentowania klientom i dziennikarzom 25 pojazdów, z których każdy można było przetestować podczas jazdy próbnej. 9 spośród aut posiadało napęd elektryczny, w tym Tesla Roadster oraz małe i duże samochody familijne.

Podczas sobotniego eventu wykonano 383 jazdy próbne samochodami o napędzie elektrycznym i pokonano łącznie 2300 kilometrów. Na tym dystansie zużyto nie więcej niż 10 litrów paliwa, natomiast do atmosfery przedostało się poniżej 5 gramów CO2. To prawdziwie imponujący wynik.

„Liczba gości biorących udział w czerwcowym evencie zdecydowanie przewyższyła frekwencję z ubiegłego roku. To jasny dowód na to, że firma Athlon Car Lease podjęła słuszną decyzję inwestując w transport ekologiczny i promując go” powiedział Eric van Vliet, prezes Athlon Car Lease. „Wiele osób pojawia się na naszych eventach nie tylko dlatego, że auta elektryczne to nowość, ale również dlatego, że Polacy chcą po prostu kupić taki właśnie pojazd.”

Podczas spotkania zaprezentowano też małe elektryczne auta miejskie – Tazzari i Peugeota Ion. Dodatkowe zainteresowanie wzbudziły nowe modele średnich i większych aut familijnych, takie jak Opel Ampera i Nissan Leaf. Samochody te pojawią się na polskim rynku dopiero w przyszłym roku.

Van Vliet: „Auta największych producentów przeznaczone dla całych rodzin są dobrymi przykładami na to, jak poważnie traktuje się dziś mobilność elektryczną. To segment rynku, który już dawno przestał być niszą.”

Nawet najwięksi sceptycy wobec samochodów elektrycznych szybko pozbywali się uprzedzeń natychmiast po zajęciu miejsca w jednej z dwóch Tesli Roadster.

Prezentowane modele miały niesamowity moment obrotowy i przyspieszały do 100 km/h w zaledwie cztery sekundy. Przy tym były to auta o wyjątkowo pięknej, sportowej linii nadwozia, nie mającej w sobie nic z dawnych konstrukcji odstraszających kierowców wyglądem.

Źródło: Athlon Car Lease