ING Lease sfinansuje nowoczesne pociągi dla Kolei Śląskich

0
1324

Firma ING Lease wraz z firmą Newag wygrała przetarg na dostawę w formie leasingu finansowego dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych w ogłoszonym przez Koleje Śląskie postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Wartość zamówienia to niespełna 28 mln zł wartości netto. Płatność obejmuje 84 raty leasingowe. Po spłaceniu rat przedmiot przedmiot zamówienia przejdzie na własność Kolei Śląskich.

Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie w formie leasingu finansowego dwóch zmodernizowanych czteroczłonowych pojazdów typu EN71. Pociągi mają zostać wyposażone między innymi w silniki asynchroniczne, które zagwarantują płynny rozruch pojazdu bez szarpnięć. Pojazdy mają zostać wyposażone w centralny system zliczania pasażerów, monitoring wewnątrz i na zewnątrz pojazdów, monitory LCD w kabinie pasażerskiej, a także kabinę WC w układzie zamkniętym, przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz pomost dla osób niepełnosprawnych. Na wyposażeniu mają znaleźć się także: klimatyzacja kabiny maszynisty i przedziału pasażerskiego, Internet WiFi, stojaki na rowery z możliwością okresowego montażu uchwytów na narty. Pojazdy mają też posiadać miejsce pod zabudowę dwóch maszyn vendingowych.

W toku są jeszcze dwa postępowania przetargowe na dostawę taboru ogłoszone przez Koleje Śląskie. Pierwsze z nich dotyczy dostawy 6 fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, a drugie 36 spalinowych zespołów trakcyjnych. Terminy składania ofert upływają (odpowiednio): 20 i 27 sierpnia.

Źródło: Koleje Śląskie