Lekarze mogą liczyć na finansowanie ze strony spółek leasingowych

0
1192

W ofercie spółek leasingowych coraz częściej można spotkać atrakcyjne finansowanie, skierowane do branży lekarskiej. 

Zarówno właściciele gabinetów lekarskich jak i właściciele przychodni, mogą zdecydować się nie tylko na pożyczkę oferowaną przez bank, ale również mają do wyboru atrakcyjne  oferty finansowania proponowane przez firmy leasingowe. Leasingodawcy, aby zachęcić przedstawicieli najbardziej dochodowego zawodu proponują finansowanie na zasadach uproszczonych.

– Przedstawicielom branży medycznej proponujemy finansowanie, które dostosowane jest indywidualnie do każdego klienta. Lekarzom oferowany jest leasing finansowy, operacyjny lub pożyczka zazwyczaj na zasadach uproszczonych, aby nie musieli zmagać się z formalnościami — mówi Piotr Klimczak, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za segment usług dla branży medycznej.

Mimo, że finansowanie jest udostępniane w uproszczonych procedurach, to wymagane jest jednak, przedstawienie dokumentów potwierdzających rejestrację działalności. Nie wymagane jest natomiast okazywanie zaświadczeń z urzędu skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Finansowanie w procedurze uproszczonej proponuje również spółka BRE Leasing. Oferta skierowana jest dla nowo powstających gabinetów lekarskich i stomatologicznych. Warunkiem uzyskania leasingu jest wypełnienie wniosku, przedstawienie dokumentów rejestrowych oraz uprawniających do wykonywania zawodu. Klient musi posiadać dyplom uczelni medycznej od co najmniej 2 lat.

Kolejną firmą leasingową, która wspiera finansowo branżę medyczną jest Geting Leasing, który na podstawie dokumentów rejestrowych oraz dokumentu potwierdzającego uprawnienia do prowadzenia działalności medycznej oferuje leasing w wysokości nawet do 300 tys. zł. Leasingobiorcy mogą otrzymać finansowanie już od 1. dnia prowadzenia działalności z opłatą wstępną od 1 proc. Okres leasingu wynosi od 6 do 60 miesięcy dla leasingu finansowego oraz od 24 do 60 miesięcy w przypadku leasingu operacyjnego.

Natomiast Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) oferuje lekarzom, którzy działają na rynku krócej niż 6 miesięcy Start Leasing, z poręczeniem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Produkt pozwala sfinansować nowy sprzęt, a wartość maksymalna przedmiotu leasingu to 200 tys. zł. Okres leasingu kapitałowego wynosi od 18 do 48 miesięcy, a operacyjnego od 24 do 48 miesięcy.