Pożyczki pod zastaw samochodu – dla osób ze złą historią kredytową

0
2716

Jeżeli wyczerpałeś wszystkie możliwości klasycznego kredytu – Twoje potrzeby pożyczkowe może zaspokoić tylko sektor pozabankowy.

Do najpopularniejszych opcji na rynku zaliczyć trzeba chwilówki – pożyczki z reguły na miesiąc udzielane przez internet i w punktach stacjonarnych oraz produkty średnioterminowe, do których należy oferta Providenta i firm podobnych. Oprócz tego istnieje cały wachlarz pożyczek pod zastaw rzeczy wartościowych udzielanych głównie w lombardach. Zaletą pierwszej grupy pożyczek jest brak konieczności przedstawiania zabezpieczenia, z kolei w przypadku tych drugich można liczyć na większe kwoty.

Jeżeli masz własne auto możesz może Cię zainteresować pożyczka pod zastaw samochodu, ale z możliwością jego dalszego używania. Podobnie jak w przypadku pożyczek lombardowych liczy się przede wszystkim wartość zabezpieczenia, a nie historia kredytowa czy dochody pożyczkobiorcy. Z drugiej strony możliwość korzystania z przedmiotu zastawu przez cały okres spłaty odróżnia ten rodzaj pożyczki od tradycyjnego lombardu.

Żeby otrzymać pożyczkę pod zastaw pojazdu musisz być właścicielem samochodu, który nie jest w kredycie. W przypadku współwłasności konieczna będzie obecność wszystkich osób. Kwoty zazwyczaj kształtują się w okolicach 50% wartości rynkowej auta przy czym o wycenie decyduje aktualny stan techniczny. Uzyskanie decyzji nie powinno trwać dłużej niż godzinę a wypłata gotówki następuje od ręki po podpisaniu umowy. Jedynym zastawem jest karta pojazdu potwierdzająca prawo własności.

Biorąc taką pożyczkę nie ma ryzyka wylądowania w bazie Biura Informacji Kredytowej ponieważ w razie braku spłaty pożyczkodawca sprzedaje samochód i zaspokaja wierzytelność, co nie wpływa na pogorszenie ratingu kredytowego klienta.

Pożyczki tego typu są dobre dla zaspokojenia nagłych i krótkoterminowych potrzeb finansowych szczególnie, kiedy zostały wyczerpane inne możliwości zaciągnięcia kredytu. Udzielane są z reguły na miesiąc z możliwością przedłużenia i stanowią uzupełnienie coraz bogatszej oferty pozabankowej.