Masterlease wysoko notowana w rankingu pomorskich spółek

0
1451

TOP 100 to jedyne takie zestawienie na Pomorzu przedstawiające największe w regionie firmy pod względem wyników finansowych osiągniętych w 2011 r. Ranking prezentuje liderów pomorskiego rynku w kilku kategoriach, w tym między innymi pod względem dynamiki przychodów, zysku, wielkości eksportu czy nakładów inwestycyjnych.

W głównej kategorii największych na Pomorzu firm Masterlease pojawiła się na 16 miejscu z ponad 650 mln zł przychodów ze sprzedaży. Z kolei pod względem dynamiki przychodów ze sprzedaży Grupa Masterlease uplasowała się na 11 pozycji z dynamiką na poziomie 142%. Na jeszcze wyższym, bo 9 miejscu, firma uplasowała się w kategorii przychodów na pracownika z wynikiem ponad 4 mln zł.

– Tak wysokie notowania w rankingu największych 100 pomorskich spółek to potwierdzenie silnej pozycji Masterlease nie tylko w lokalnym środowisku biznesowym, ale i na rynku ogólnopolskim – komentuje Konrad Karpowicz, Dyrektor Handlowy Masterlease – W ciągu kilkunastu lat z młodej spółki leasingowej z siedzibą w Gdańsku zostaliśmy kluczowym graczem na ogólnopolskim rynku leasingu i liderem branży car fleet management.

Masterlease to grupa spółek specjalizujących się w nowoczesnych usługach finansowania samochodów do 3,5 tony. Obecnie Masterlease pozostaje liderem segmentu usług Car Fleet Management z 14% udziałem w rynku. Spółki grupy Masterlease obsługują ponad 9000 klientów, sfinansowały i serwisują blisko 24 tysiące samochodów osobowych i dostawczych. Kapitały własne firmy wynoszą prawie 420 milionów zł, co pozycjonuje Masterlease wśród najbardziej dokapitalizowanych spółek zajmujących się wynajmem długoterminowym w tym regionie Europy.

Mocna pozycja na rodzimym rynku, silna baza kapitałowa oraz duże doświadczenie w branży stanowią element strategii rozwoju grupy zakładający zbudowanie regionalnego lidera rynku CFM. Obszarem potencjalnego geograficznego rozwoju jest Europa Środkowa, Wschodnia i Południowo-Wschodnia (włącznie z Turcją). W ocenie Masterlease rynki CFM w tej części Europy będzie charakteryzowała duża dynamika wzrostu z uwagi na wyższy niż w pozostałej części Europy spodziewany wzrost PKB oraz ciągle jeszcze niewielkie nasycenie usługą CFM lokalnych rynków.

Źródło: Masterlease