Nowy Członek Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów

0
1505

Zarząd Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, organizacji skupiającej najważniejsze firmy z sektora wynajmu i zarządzania flotami aut w Polsce, został w maju poszerzony o kolejnego członka. Został nim Marek Małachowski, na co dzień pełniący funkcję Dyrektora Zarządzającego firmy ALD Automotive Polska. To jednak nie jedyne zmiany, jakie nastąpiły w ostatnim czasie w PZWLP. Od maja pracami biura oraz działaniami komunikacyjnymi Związku kieruje Michał Jankowski, nowo powołany Dyrektor Biura PZWLP.

Nowy Członek Zarządu PZWLP – Marek Małachowski, pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego ALD Automotive Polska. Posiada bardzo bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej. W latach 1991 – 2008 w ramach koncernu Renault, obejmując stanowiska kierownicze, odpowiadał m.in. za marketing, sprzedaż oraz współpracę z sieciami dealerskimi. W tym okresie piastował również stanowisko członka zarządu RCI Bank Polska S.A. W latach 2008 – 2009 pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu w firmie Scuderia Praha, oficjalnego importera marek Ferrari i Maserati, kierując projektem wprowadzenia firmy na rynek polski. Od lipca 2009 r. prowadził natomiast własną firmę konsultingową MM Consulting, w ramach której doradzał dealerom w zakresie organizacji i restrukturyzacji stacji dealerskich, a także realizował programy szkoleniowe i coachingowe na zlecenie importerów samochodów.

Po poszerzeniu składu, Zarząd PZWLP liczy obecnie 4 osoby. Obok Marka Małachowskiego, zasiada w nim dotychczasowy Prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Leszek Pomorski oraz pozostali Członkowie Zarządu – Sławomir Wontrucki i Janusz Kowalik.

Poszerzenie składu Zarządu o kolejną osobę pozwoli na zwiększenie tempa rozwoju biznesowego Związku oraz dynamiki wzrostu całej branży wynajmu i zarządzania flotami samochodowymi w Polsce – wyjaśnia Leszek Pomorski, Prezes Zarządu PZWLP. – Nasz Związek jest najważniejszym organem przedstawicielskim firm świadczących przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym usługi wynajmu krótko-, średnio- i długoterminowego samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych w Polsce. Branża CFM, którą reprezentujemy, ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, a co za tym idzie polskiej gospodarki. Firmy członkowskie PZWLP rocznie kupują średnio ok. 30 tys. nowych samochodów, przeznaczonych na wynajem w ramach świadczonych przez nie usług. Obecnie we flotach aut wynajmowanych i zarządzanych w Polsce przez członków Związku znajduje się łącznie ponad 105 tys. samochodów. Liczba ta w każdym roku sukcesywnie rośnie. Z analiz prowadzonych przez PZWLP jasno wynika, że branża CFM w Polsce od wielu lat jest w dobrej kondycji i pomimo spowolnienia gospodarczego w całej Europie, rozwija się w dynamicznym tempie ok. 8 – 10 procent w skali roku.   

Od maja 2013 zmieniła się również koncepcja zarządzania biurem oraz komunikacją zewnętrzną PZWLP. Powołany na stanowisko Dyrektora Biura PZWLP Michał Jankowski jest odpowiedzialny m.in. za realizację strategii współpracy Związku z firmami członkowskimi oraz zarządzanie pracą biura organizacji. Do jego obowiązków należy również wdrożenie i  realizacja strategii komunikacji Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, której głównym celem jest umocnienie wizerunku PZWLP oraz zwiększenie świadomości całej branży wynajmu i zarządzania flotami aut w Polsce. Michał Jankowski posiada szerokie doświadczenie w komunikacji, zdobyte w największych funkcjonujących w Polsce agencjach public relations oraz w spółce PL.2012, odpowiadającej za koordynację przygotowań Polski do Euro 2012 oraz organizację Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w naszym kraju.

Źródło: PZWLP