Szybki i prosty proces finansowania samochodu dzięki ING Auto Leasing

0
1283

Bez zbędnych dokumentów i zaświadczeń, z kwotami pozwalającymi na swobodny wybór samochodu, decyzją leasingową podjętą w ciągu doby i oddziałem finansującego tuż za rogiem – to tylko niektóre elementy dedykowanego przedsiębiorcom programu Auto Leasing, wprowadzonego w marcu 2013 roku do oferty ING Lease.

Program ING Auto Leasing został przygotowany z myślą o firmach zainteresowanych leasingiem samochodów osobowych oraz dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Produkt ten opiera się na maksymalnie uproszczonych procedurach – wystarczy złożyć wniosek leasingowy razem z fakturą proforma, zawierającą podstawową specyfikację wybranego samochodu. Żadne inne dokumenty finansowe czy rejestrowe firmy nie będą potrzebne, za wyjątkiem spółek osobowych, gdzie wymagana jest dodatkowo umowa spółki.

Szybko i prosto – tak można krótko podsumować program Auto Leasing. Wystarczy prowadzić działalność gospodarczą od 12 miesięcy i złożyć wniosek leasingowy z fakturą pro forma. 24 godziny później ING Lease przekazuje klientowi decyzję. A czas, to przecież pieniądz. Szczególnie małe podmioty często nie mogą i nie chcą czekać. Przedsiębiorcy szukają rozwiązań niekłopotliwych i nieabsorbujących, będących w zasięgu ręki i bez klauzul pisanych drobnym drukiem. ING Auto Leasing jest odpowiedzią na te oczekiwania – wyjaśnia Małgorzata Lipska, Menedżer ds. Produktów Standardowych ING Lease.

Do minimum zostały ograniczone nie tylko formalności i czas potrzebny na uzyskanie finansowania wybranego samochodu. Dodatkowym ułatwieniem dla firm jest szeroka dostępność programu ING Auto Leasing: w całej Polsce rozmieszczonych jest ponad 500 placówek ING Banku Śląskiego S.A oraz ING Lease. Wystarczy wybrać najbliższy oddział, a doradca od ręki udzieli przedsiębiorcy wszelkich informacji i przyjmie wniosek leasingowy.

Finansowanie pojazdów można rozłożyć nawet na 60 miesięcy. Dotychczasowi klienci ING Lease oraz ING Banku Śląskiego mogą złożyć wniosek na kwotę do 250 tysięcy zł netto, a nowi klienci – na 120 tysięcy. Dodatkowo atrakcyjnym rozwiązaniem jest możliwość sfinansowania zarówno samochodów nowych, jak i używanych (nie starszych jednak niż cztery lata) zakupionych od autoryzowanego dealera. Minimalny udział własny klienta wynosi od 10 do 15 procent.

Warto podkreślić swobodę, jaką zyskują klienci korzystający z programu ING Auto Leasing. Górny limit finansowania wynosi aż 250 tysięcy złotych netto. Taka kwota jest rzadkością na polskim rynku i dla przedsiębiorcy oznacza pełną dowolność w wyborze pojazdu. Również limit dla nowych klientów, wynoszący 120 tysięcy złotych netto umożliwia zakup samochodu bez szczególnych ograniczeń. Można również nabyć auto używane, co dodatkowo rozszerza paletę marek i modeli dostępnych w ramach finansowania – mówi Małgorzata Lipska.

Wygodę, szybkość, swobodę wyboru i proste formalności z pewnością docenią mniejsze podmioty gospodarcze, chociaż Program ING Auto Leasing jest skierowany zarówno do mikroprzedsiębiorstw, jak i korporacji. Małe przedsiębiorstwa zwykle nie prowadzą pełnej księgowości i nie zawsze mają szybki dostęp do wszystkich dokumentów finansowych – np. w przypadkach, gdy obsługiwane są przez biura rachunkowe. Istotnym elementem oferty jest również jej kompleksowość, w tym elastyczne i atrakcyjne warunki ubezpieczenia przedmiotu leasingu.

Samochód w firmie powinien być użyteczny, bezpieczny i sprawny, a jego finansowanie – szybkie, proste i wygodne. Program ING Auto Leasing łączy te wszystkie cechy, stanowi więc dla przedsiębiorców atrakcyjną i satysfakcjonującą ofertę – podsumowuje Małgorzata Lipska z ING Lease.

Źródło: ING Bank Śląski