Pożyczka na zakup samochodu dla firm od BZ WBK Leasing

0
1398

Polscy przedsiębiorcy przy zakupie samochodu ciężarowego lub specjalistycznego coraz częściej ubiegają się o dotacje unijne, a korzystną formą sfinansowania pojazdu jest w takim przypadku pożyczka. Z tego powodu w BZ WBK Leasing w pożyczce można teraz wziąć praktycznie wszystkie kategorie pojazdów. Do tej pory taką możliwość dawał wyłącznie leasing.

Z zebranych przez nas informacji wynika, że rośnie zainteresowanie pożyczką jako formą finansowania pojazdów. Szczególnie w sytuacji, gdy przedsiębiorca chce skorzystać z dotacji unijnych, pożyczka jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia uzyskanie dotacji, która zostaje wypłacana jednorazowo. Dla mniejszych i średnich przedsiębiorców jest to spore udogodnienie – podkreśla Dariusz Sokołowski, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za segment finansowania pojazdów.

Biorąc pod uwagę bardzo dobre doświadczenia związane z dotychczasową pożyczką na samochody osobowe, motocykle i quady, oraz coraz większe zainteresowanie klientów rozszerzyliśmy grupę pojazdów finansowanych w ramach tej oferty – dodaje Dariusz Sokołowski. Poza autami osobowymi, motocyklami i quadami, BZ WBK Leasing w ramach pożyczki finansuje teraz także samochody ciężarowe i o nadwoziu specjalizowanym, samochody specjalne, autobusy i autokary, naczepy i przyczepy oraz ciągniki siodłowe.

Pożyczka, która jest alternatywą dla kredytu bankowego i leasingu, ma szereg zalet. Umożliwia zaliczenie części odsetkowej raty do kosztów uzyskania przychodu, odliczenie podatku VAT oraz dokonywanie odpisów amortyzacyjnych – komentuje Daniel Mrozek, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za rozwój oferty produktowej.

Źródło: BankierPress