Rekordowe zyski w I kwartale 2013 roku spółki Masterlease

0
1476

Najwyższa dynamika sprzedaży w całej branży leasingowej. Trzykrotnie wyższe zyski. Do tego bliskie perspektywy zakupów kolejnych portfeli. Masterlease idzie do przodu pełną parą.

Początek roku to dla Masterlease czas spektakularnych sukcesów zarówno w zakresie wyników sprzedaży, jak i zysków finansowych odnotowanych przez wszystkie spółki grupy.

– Nie tak dawno informowaliśmy o rekordowym I kwartale pod względem sprzedaży, w którym prześcigając tempo rozwoju całego rynku, odnieśliśmy wzrost na poziomie blisko 40% – komentuje Konrad Karpowicz, Dyrektor Handlowy Masterlease.

W tej chwili po podsumowaniu wyników finansowych, Masterlease może pochwalić się kolejnym sukcesem. I kwartał okazał się bowiem rekordowy w historii firmy również pod względem finansowym. Po pierwszych trzech miesiącach grupa Masterlease odnotowała zysk netto na poziomie ponad 14 mln zł. To blisko trzykrotnie więcej niż w I kwartale roku 2012 oraz w pierwszym kwartale roku 2011.

Masterlease jest dynamicznym graczem rynku Car Fleet Management, który nie oddaje tytułu lidera od ponad 7 lat.

– Tak dobre obecnie wyniki handlowe i finansowe to efekt precyzyjnej realizacji naszej strategii – potwierdza Jakub Kizielewicz, Dyrektor Finansowy Masterlease. – Grupa poprawiła efektywność operacyjną w każdym obszarze swojej działalności, jednocześnie redukując koszty finansowe. Mamy ambicje zbudowania rentownej, dynamicznej firmy będącej liderem w branży Car Fleet Management w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje.

Na początku tego roku Masterlease dokonał przejęcia BAWAG Leasing & Fleet Sp. z o.o, polskiej spółki leasingowej austriackiej grupy BAWAG. W ten sposób portfel Masterlease powiększył się o kolejnych blisko 1000 samochodów.

Grupa Masterlease zamierza aktywnie uczestniczyć w konsolidacji krajowego rynku CFM. W najbliższych tygodniach lider rynku spodziewa się zamknąć kolejną transakcję przejęcia portfela kontraktów CFM.

Źródło: Masterlease