LeasePlan wyróżniony na targach Fleet Derby za Najlepszą Usługę Flotową

0
1342

W dniu 19 kwietnia br. w Warszawie odbyły się pierwsze Targi Fleet Derby w historii branży flotowej w Polsce.

To wydarzenie, które nadało nowy wymiar konkurencji między firmami związanymi z dostarczaniem i obsługą flot samochodowych. Derby Flotowe to swego rodzaju wyścig – wyścig do klientów, a więc do zaprezentowania najlepszych produktów, najwyższej jakości usług i najciekawszych ofert, które spowodują, że dana firma CFM może zdobyć wyróżnienie Fleet Derby w swojej kategorii.

LeasePlan otrzymał wyróżnienie Fleet Derby 2012 w kategorii Najlepsza Usługa Flotowa za usługę Otwarta Kalkulacja. Jest to usługa, która gwarantuje klientom przejrzystość kosztów ponoszonych na utrzymanie floty oraz podział zysków wypracowanych wspólnie przez LeasePlan i klienta. Jednocześnie Otwarta Kalkulacja pozwala klientowi uniknąć ryzyka, gdyż to LeasePlan przejmuje na siebie ewentualne wyższe koszty, absorbując stratę w przypadku jej wystąpienia.

Usługa ta realizuje zasadę transparentności biznesowej umożliwiając klientom dostęp do danych o kosztach zarządzania flotą. Koszty zabudżetowane w całym okresie leasingu w postaci miesięcznych rat leasingowych porównywane są z realnymi kosztami poniesionymi w tym czasie – w przypadku powstania nadwyżki kosztów zabudżetowanych nad rzeczywistymi, LeasePlan dzieli się z klientem powstałym zyskiem. Koszty ograniczane są poprzez wspólne działania LeasePlan i klienta mające na celu oddziaływanie na całą flotę klienta (polityki flotowe, informacje dla kierowców) oraz reagowanie na indywidualne zachowania kierowców (szkolenia, przestrzeganie regularnego serwisowania, dbanie o stan pojazdu).

Źródło: LeasePlan