Leasing karetki specjalistycznej w MEDFinance

0
2090

Arion Szpitale prowadzący szpital powiatowy w Biłgoraju zdecydował się na leasing karetki specjalistycznej na potrzeby placówki. Szpital uzyskał rozłożenie płatności na raty od MEDFinance. Spółka ta zorganizowała wyprzedaż modelu Volkswagen Crafter rok produkcji 2011. 

– Nie jest to karetka systemowa, czyli nie jest objęta systemem państwowego ratownictwa medycznego, ale w szpitalu często potrzeba przetransportować chorych do szpitala o wyższym poziomie referencyjności na przykład na konsultacje oraz w stanach zagrożenia życia na przykład w razie wystąpienia ostrych zespołów wieńcowych – mówi Karol Spiczyński, współwłaściciel spółki Arion Szpitale. Karetka, którą zdecydowaliśmy się leasingować to nowy sprzęt, który spłacimy w ciągu paru lat z bieżących wpływów. Jest w pełni wyposażony, chociaż mieliśmy możliwość przeniesienia pompy infuzyjnej i defibrylatora z samochodu już wyeksploatowanego. Posiadając dwie karetki wykonujemy dziennie 4 do 8 transportów.Jest to bardzie opłacalne niż zakup usługi na zewnątrz.

Arion Szpitale przejął prowadzenie szpitala powiatowego w Biłgoraju w 2011 roku. Obsługuje powiat zamieszkały przez 106 tys. osób. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi 30 mln zł i od 2012 roku został zwiększony wobec roku 2011. Placówka, która generuje poważne nadwykonania ma nadzieję na dalsze jego zwiększenie tym bardziej, że planuje rozwój nowych usług hemodializy oraz budowę bloku operacyjnego.

– W niektórych przypadkach nasz plan usług jest realizowany na poziomie powyżej 200 procent – mówi Karol Spiczyński. – Właściwie nie dysponujemy rodzajem działalności, który nie notowałby nadwykonań. W zakresie działalności leczniczej notujemy ponadlimity zarówno w leczeniu szpitalnym, jak i poradniach specjalistycznych. Na przykład po 4 miesiącach 2012 roku zanotowaliśmy łącznie 2,6 mln zł nadwykonań. W zakresie specjalistycznych świadczeń ambulatoryjnych po 5 miesiącach jest to 200 procent, świadczeń szpitalnych 122 procent. Właściwie jedynie w rodzaju usług opiekuńczo-leczniczych mieścimy się w limicie, ale dzieje się tak dlatego, że tutaj rozliczany jest osobodzień pobytu.

MEDFinance oferuje wyprzedaż ambulansów rok modelowy 2012 – model Volkswagen Crafter rok produkcji 2011. Nowoczesny ambulans typu C dostępny już od 6 192,06 zł przy 36 miesięcznym okresie finansowania. Dodatkowo przy zakupie ambulansu firma oferuje rabat od firm zabudowujących, rabat na serwis dostępny w całej Polsce, preferencyjne warunki ubezpieczenia AC/OC/NW/Assistance – 1,19 procent od wartości pojazdu z gwarantowaną sumą ubezpieczenia przez 12 miesięcy, jazdy testowe.

Źródło: medical.net.pl