EFL wspiera promocję kultury francuskiej

0
1412
Tradycyjnie od wielu lat marzec dedykowany jest promocji języka francuskiego i krajów, w których mówi się w języku romańskim. Organizator wrocławskich obchodów dni krajów francuskojęzycznych – ośrodek Alliance Française za pośrednictwem różnorodnych form sztuki: filmu, muzyki, fotografii będzie starał się zachęcić Polaków do zainteresowania tą kulturą.
 
Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach od 16 marca do 6 kwietnia, a uroczyste otwarcie Frankofonii uświetni najważniejszy koncert festiwalu w wykonaniu Benjamin Paulin’a. Francuski gwiazdor, porównywany do Gainsbourga, Cohena, Dutronca i Doriana Graya wystąpi we Wrocławiu 20 marca, o godzinie 19.00.
 
Występ otwarcia zostanie objęty patronatem Grupy Crédit Agricole, której częścią są Europejski Fundusz Leasingowy oraz Crédit Agricole Bank Polska. W poprzednich latach spółki Grupy CA objęły patronatem koncerty m.in. Olivii Ruiz i Nouvelle Vague.
 

Grupa Crédit Agricole Polska jest członkiem France Mécènes – środowiska skupiającego mecenasów kultury francuskiej w Polsce. „Od wielu lat wspieramy promocję kultury francuskiej w Polsce, ponieważ wierzymy, że gospodarcza i kulturalna kooperacja obu krajów może przełożyć się na „zyski” w obu dziedzinach. Pragniemy w ten sposób uczestniczyć w kultywowaniu historycznych więzi polsko-francuskich. Warty podkreślenia jest fakt, że stoi za nami silny, francuski akcjonariusz, największy bank detaliczny w Europie”– powiedział Jacques Fenwick, wiceprezes Europejskiego Funduszu Leasingowego, od ponad 10 lat  związany z Grupą Crédit Agricole.

Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy