Uproszczone wnioski PolSEFF w Banku Millennium i Millennium Leasing

0
1254

Przedsiębiorca starający się o dofinansowanie z Programu Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce (PolSEFF) będzie czekał tylko dwa dni na decyzję. Wystarczy, że wypełni uproszczony formularz. Program realizowany jest przez Bank Millennium, Millennium Leasing oraz przy współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju.

Przedsiębiorcy aplikujący do programu w ramach szybkiej ścieżki wypełniają teraz uproszczone wnioski, a decyzja o przyznaniu dofinansowania zapada w ciągu 2 dni roboczych. Firmy realizujące inwestycje objęte programem otrzymać mogą 10% lub 15% dofinansowania w formie premii inwestycyjnej. Uproszczona procedura dotyczy maszyn budowlanych – koparek, ładowarek i koparko-ładowarek, a także ciągników rolniczych, kombajnów i wózków widłowych. Bank Millennium oraz Millennium Leasing oferują w ramach programu PolSEFF dwa atrakcyjne produkty – kredyt Eko-Energia oraz leasing Eko-Energia. Nowością programu jest możliwość refinansowania energooszczędnych inwestycji w ramach leasingu Eko-Energia, które zostały zrealizowane przez Korzystającego w terminie do 90 dni wcześniej.
 

Dodatkowo rozszerzono listę LEME (listę urządzeń, w stosunku do których nie musi toczyć się procedura analizy energooszczędności) o wtryskarki oraz zagęszczarki płytowe. Już sam zakup urządzeń z listy LEME uprawnia do otrzymania 10% premii inwestycyjnej w ramach finansowania PolSEFF. Jeszcze w tym miesiącu planowane jest  powiększenie listy o urządzenia do poligrafii, centra obróbcze, frezarki i tokarki. Producenci urządzeń, które charakteryzuje ograniczone zużycie energii mogą samodzielnie wnioskować o zakwalifikowanie ich urządzeń do PolSEFF. 

Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej polskiego sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach PolSEFF przedsiębiorcy mogą otrzymać finansowanie na wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu energooszczędnych technologii oraz odnawialnych źródeł energii.
   

źródło: Bank Millennium