Mobilny serwis dla klientów EFL

0
1520
Z badań przeprowadzonych przez Aegis Media i Hypermedia Isobar dotyczących korzystania z mobilnego Internetu wynika, że obecnie ponad 5 milionów Polaków użytkuje sieć za pomocą narzędzi mobilnych. Coraz częściej pomagają one również w biznesie. Ten trend wykorzystuje Europejski Fundusz Leasingowy  uruchamiając mobilny serwis www.efl.pl. To  kolejny kanał wspierający kontakty klientów z firmą.
 
Według badań przeprowadzonych przez Aegis Media i Hypermedia Isobar w 2010 roku z Internetu za pomocą urządzeń mobilnych korzystało 3 proc. Polaków. W 2012 roku liczba ta wzrosła aż do 20 proc. Tym samym ponad 5 milionów Polaków codziennie korzysta z mobilnego Internetu. Połączenie z siecią w ten sposób służy zarówno celom rozrywkowym, jak i informacyjnym.
 
Popularność sieci wykorzystują również instytucje finansowe, które opierają na niej wiele narzędzi poprawiających komunikację z klientem, uwzględniając także kontakt za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W tym kierunku poszedł również Europejski Fundusz Leasingowy, uruchamiając w lutym mobilną wersję istniejącego już serwisu.
 
Portal EFL przeznaczony dla telefonów komórkowych został stworzony z powodu rosnącego udziału urządzeń mobilnych w konsumpcji Internetu oraz spodziewanego dynamicznego wzrostu przeszukiwania sieci w ten sposób. Rolą portalu dostępnego w wersji mobilnej jest ułatwianie nawigowania oraz zdobywania kluczowych informacji. Dlatego wyeksponowane funkcje to wyszukiwarka oddziałów, złożenie zapytania ofertowego (formularz) oraz ułatwienie kontaktu dla klientów (obsługa umów i obsługa szkód). Wprowadzenie tych funkcjonalności było podyktowane ułatwieniem kontaktu klienta z firmą leasingową.
 
„Wprowadzenie mobilnego serwisu było uzasadnione rozwojem rynku technologicznego. Obecnie dostępność do oferty firmy bez względu na miejsce oraz czas staje się niezbędnym elementem efektywnej komunikacji marketingowej” – stwierdza Olaf Rurak, Dyrektor Departamentu Marketingu w Europejskim Funduszu Leasingowym.
 
Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy