Ubezpieczenie assistance przy zakupie samochodu ciężarowego Volvo

0
1510

Europ Assistance Polska we współpracy z firmą VFS Usługi Finansowe Polska Sp. z o. o. oraz MAK Ubezpieczenia Sp. z o.o. uruchomiła program VFS Truck Assistance. Program kierowany jest do osób, które przy zakupie samochodu ciężarowego marki Volvo podpiszą umowę leasingu, pożyczki, najmu bądź sprzedaży ratalnej.

Ochroną ubezpieczeniową objęte są wszystkie przypadki unieruchomienia, kradzieży lub rabunku pojazdu mające miejsce na terenie Polski i Europy. W takich wypadkach firma Europ Assistance Polska, w zależności od rodzaju powstałej szkody, zapewnia: usprawnienie pojazdu na miejscu awarii, holowanie do najbliższego autoryzowanego warsztatu naprawczego marki Volvo, czy dostarczenie paliwa. W razie awarii klient może także liczyć na dozór ładunku lub przeładunek towaru, jeżeli usprawnienie nie jest możliwe a holowanie wraz z ładunkiem nie odbędzie się w ciągu 5 godzin. Dodatkowo, gdy czas naprawy auta przekroczy dobę firma assistance zapewni transport kierowcy i pasażerów do miejsca docelowego podróży lub siedziby Ubezpieczonego, a także zakwaterowanie w hotelu wraz z transportem, odbiór pojazdu po naprawie oraz przechowanie pojazdu na dozorowanym parkingu.

Jeżeli w konsekwencji nieszczęśliwego wypadku kierowca oraz pasażerowie nie są zdolni do prowadzenia auta, program gwarantuje również wsparcie kierowcy zastępczego. Dodatkowo, jeżeli zdarzenie miało miejsce zagranicą, poszkodowanym przysługują świadczenia medyczne m.in. transport i repatriacja do placówki medycznej.

Pakiet VFS Assistance to także dostęp do całodobowej infolinii medycznej udzielającej porad co do postępowania w razie wypadku. To również pomoc informacyjna dotycząca lokalizacji hoteli, stacji paliw oraz sytuacji na drogach i połączeń drogowych. Klienci firmy VFS mogą dodatkowo liczyć na pomoc administracyjną w razie braku dokumentów niezbędnych do kontynuowania podróży – firma assistance zorganizuje ich dostarczenie bezpośrednio do załogi pojazdu. W razie potrzeby wykona również tłumaczenia telefoniczne w językach angielskim, niemiecki, włoskim i francuskim, a także tłumaczenia formularzy związanych ze szkodą.

Jak twierdzi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy Europ Assistance Polska – Dla kierowców pojazdów ciężarowych, którzy podróżują na długich dystansach ochrona assistance jest wyjątkowo ważna. Gwarantuje im szybką pomoc bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. VFS Truck Assistance to program, którego bogaty zakres zapewnia im wsparcie nawet w najtrudniejszych sytuacjach, jakie mogą zdarzyć się na drodze.

Ubezpieczenie obejmuje zarówno kierowcę pojazdu, jak i wszystkich jego pasażerów, a ochrona ubezpieczeniowa trwa 12 miesięcy od momentu zawarcia umowy. Warunkiem skorzystania z pomocy jest posiadanie Karty Assistance.

Źródło: Europ Assistance Polska