Wybieramy auto rodzinne

0
3594

Auta rodzinne to bez wątpienia jedne z najczęściej wybieranych samochodów – cenione za komfort jazdy i bezpieczeństwo, łączą w sobie dynamikę auta sportowego i ładowność pickupa. Równie ważnym czynnikiem, często decydującym o wyborze danego modelu, jest jego cena, a także koszty eksploatacji. Zawsze należy dokładnie zastanowić się, czy nowy nabytek nie będzie zbytnio obciążał domowego budżetu. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając się do salonu? Które auto rodzinne wybrać?

Czy Polacy kupują auta rodzinne?

Zdecydowanie tak. Obecnie na polskich drogach królują auta z segmentu rodzinnych, do których przekonuje się coraz większa liczba klientów. Śmiało można stwierdzić, że samochód rodzinny to idealna propozycja dla niemal każdej osoby, a cechy takiego pojazdu wychodzą naprzeciw oczekiwaniom większości klientów. Co ciekawe, coraz chętniej sięgamy po auta nowe, prosto z salonu. Oczywiście z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy po polskich drogach jest to bardzo dobre zjawisko. Czym natomiast powinno charakteryzować się dobre auto rodzinne?

Komfort i dynamika jazdy

Jedną z najbardziej pożądanych u aut rodzinnych cech jest bez wątpienia komfort podróżowania. Dlatego właśnie duża liczba klientów zwraca przede wszystkim uwagę na przestronność i zagospodarowanie wnętrza, co może odgrywać dużą rolę, zwłaszcza w dalekich podróżach. Poza tym kupujący cenią sobie wygodne fotele, zarówno u kierowcy, jak też u pozostałych pasażerów. Auto rodzinne musi cechować również mocny silnik, który poradzi sobie w każdych warunkach i jednocześnie nie może być zbyt  dużo palić –pamiętajmy, że auto rodzinne nie powinno zbytnio obciążać domowego budżetu.

Przestronność

Duża przestrzeń bagażowa w postaci pojemnego bagażnika to bez wątpienia coś, co przyda się przy okazji wypadów na rodzinne wczasy. Pamiętajmy, że prócz całej rodziny, auto musi pomieścić także niezliczoną ilość walizek i sprzętu rekreacyjnego. Tak więc duża pojemność bagażnika, połączona z systemem regulacji siedzeń, może rozwiązać ten problem.

Co więc wybrać?

Komfort jazdy, bezpieczeństwo, dynamika, ładowność, bezawaryjność, przystępna cena, niskie koszty eksploatacji – reasumując, są to najważniejsze cechy auta rodzinnego. Doskonałą propozycją dla wymagających klientów, łączącą wszystkie wyżej wymienione cechy, jest Honda Accord w wersji Tourer (combi). Jak czytamy na stronie producenta: „model ten oferuje bardzo dynamiczny, sportowy design i jakość porównywalną z autami segmentu Premium. Wygląd zewnętrzny auta wyraźnie nawiązuje do możliwości ukrytych pod jego maską. Ponadto, nowoczesne rozwiązania techniczne i liczne systemy poprawiające komfort i bezpieczeństwo podróżujących sprawiają, że samochód spełnia najwyższe oczekiwania klientów”.

Czytaj więcej na: http://honda.pl/pl/samochody/modele/accord.html