Volkswagen Leasing Polska z największą liczbą wyleasingowanych samochodów osobowych

0
1413

Spółka Volkswagen Leasing Polska utrzymuje pozycję lidera w rankingu „Samochody osobowe zarejestrowane na firmy leasingowe” przygotowanym przez IBRM SAMAR. W styczniu 2013 r. spółka zarejestrowała 829 szt. samochodów, odnotowując tym samym wzrost o ponad 30% w porównaniu do analogicznego okresu 2012 r. Pomimo spowolnienia branży motoryzacyjnej, Volkswagen Leasing Polska konsekwentnie zwiększa swój udział rynkowy.

Według zestawienia IBRM Samar, w styczniu 2013 r. zarejestrowano w sumie 5 276 szt. samochodów na firmy leasingowe, czyli o 699 aut więcej, niż w analogicznym okresie 2012 r. Wynik ten oznacza wzrost o 15,27%.

W styczniowym podsumowaniu opracowanym przez IBRM SAMAR na pierwszym miejscu pozostaje Volkswagen Leasing Polska. Rejestrując 829 szt. samochodów osobowych, spółka zwiększyła swój udział rynkowy o 1,84 p.p. w porównaniu do stycznia 2012 r. – pierwszy miesiąc 2013 r. zamknęła z udziałem na poziomie 15,71%. Firma Volkswagen Leasing Polska jako jedyna wyleasingowała ponad 800 szt. samochodów osobowych, zwiększając tym samym wolumen rejestracji o ponad 30%. Wicelider zestawienia zakończył styczeń z wynikiem 679 szt. zarejestrowanych pojazdów.

Stabilna pozycja Volkswagen Leasing Polska jest odzwierciedleniem silnej pozycji marek należących do koncernu VW. SKODA jest najpopularniejszą marką samochodową w Polsce, a Volkswagen plasuje się na drugim miejscu. Audi natomiast w styczniu br. wysunęło się na pozycję lidera w segmencie premium.

Ciągły, konsekwentny rozwój Volkswagen Leasing Polska to efekt zarówno przyjętej strategii sprzedażowej, jak i zacieśniania współpracy z siecią dealerską i Volkswagen Group Polska. Opracowywana wspólnie z importerem oferta, to kompleksowa odpowiedź na potrzeby naszych klientów, zarówno flotowych, jak i detalicznych. Klient, decydując się na zakup samochodu z koncernu VW, otrzymuje atrakcyjną propozycję finansowania oraz korzystne warunki ubezpieczenia pojazdu. Dodatkowo klienci coraz częściej doceniają komfort zakupu samochodu i finansowania wraz z ubezpieczeniem „pod jednym dachem”.– komentuje Joanna Wujcik-Lasocka, Członek Zarządu Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o.

Źródło: Volkswagen Leasing