Ubezpieczenie GAP w ofercie BZ WBK Leasing

0
1675

BZ WBK Leasing, przy współpracy towarzystwa ubezpieczeniowego Genworth Financial, od 18 lipca br. proponuje swoim klientom ubezpieczenie GAP. Taka usługa chroni leasingobiorcę przed stratą finansową spowodowaną kradzieżą lub szkodą całkowitą pojazdu i gwarantuje zwrot do 100% jego wartości.

 

Regułą jest, że samochód traci na swojej wartości praktycznie od pierwszego dnia użytkowania. Jeżeli leasingujemy pojazd i nie zabezpieczymy go odpowiednio, w momencie kradzieży lub szkody całkowitej, zostajemy postawieni w niekorzystnej sytuacji: wartość odszkodowania może nie pokryć całości kosztów, które będziemy zobowiązani ponieść wobec leasingodawcy. W takiej sytuacji niezastąpione jest ubezpieczenie GAP, które gwarantuje pokrycie różnicy między wysokością odszkodowania uzyskanego z tytułu AC lub OC a pierwotną wartością samochodu z dnia jego zakupu. Klient ma gwarancję zwrotu do 100% wartości finansowanego samochodu, może zatem dostać więcej, niż wynika to z faktycznej wartości auta w momencie powstałej szkody – tłumaczy Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający w BZ WBK Leasing.

Ubezpieczenie GAP (ang. Guaranteed Auto Protection) oferowane przez BZ WBK Leasing obejmuje szeroką gamę pojazdów: samochody osobowe, ciężarowe, ciągniki siodłowe, przyczepy i naczepy oraz motocykle. Jego koszt zależy przede wszystkim od rodzaju i wartości samochodu oraz okresu ochrony ubezpieczeniowej. Przykładowo za trzyletnie ubezpieczenie nowego samochodu osobowego o wartości 60 tys. zł zapłacimy jedynie około 30 zł miesięcznie. 

GAP oferowany przez BZ WBK Leasing został przygotowany wspólnie z Financial Insurance Company Limited, działającą pod nazwą Genworth Financial, jedną z największych firm amerykańskich, specjalizujących się w ubezpieczeniach płatności.

Ubezpieczenie GAP poszerza listę produktów ubezpieczeniowych dostępnych w BZ WBK Leasing. W tym momencie, poza standardowymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi OC, AC i Assistance, firma proponuje także ubezpieczenie ochrony prawnej, program Bezpieczna Rata oraz program ubezpieczeń wieloletnich. Od kilku lat konsekwentnie rozszerzamy gamę produktów ubezpieczeniowych dostępnych wraz z leasingiem. Wynika to z faktu, że rozwiązania dotyczące kompleksowej ochrony finansowanego przedmiotu oraz prowadzonego biznesu, są najbardziej pożądanymi przez klientów produktami uzupełniającymi ofertę leasingową – podsumowuje Mariusz Włodarczyk.

Źródło: BZ WBK Leasing