Hyundai Fleet Lease najlepiej rozwijającym się programem w ofercie Masterlease

0
1604

Przez ponad 2 lata przeszło 1800 sfinansowanych samochodów. Średnia roczna dynamika sprzedaży na poziomie blisko 40%. W tak spektakularny sposób rozwija się sprzedaż samochodów marki Hyundai w ramach programu Hyundai Fleet Lease.

Operatorem programu jest Masterlease, lider usług car fleet management posiadający blisko 14% udział w rynku. Oferta programu obejmuje pełne finansowanie samochodów marki Hyundai wraz z ich kompleksową obsługą techniczną oraz opieką serwisową wyspecjalizowanego Centrum Technicznego Masterlease. Program został uruchomiony przez Masterlease pod koniec roku 2010.

– Od czasu podpisania umowy z Hyundai Motor Poland do końca marca 2013 w ramach programu sfinansowaliśmy 1825 samochodów. Dynamika sprzedaży roku 2011 do 2012 sięgnęła blisko 40%. Jest to najdynamiczniej rozwijający się program typu private label w naszym portfelu – komentuje Witold Potocki, Dyrektor Ds. Rozwoju Masterlease.

Hyundai to jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek na rodzimym rynku. W minionym roku Hyundai Motor Poland zarejestrował w Polsce ponad 15 000 samochodów osobowych. Taki wynik oznacza wzrost w stosunku do roku poprzedniego o ponad 8% i daje importerowi 6 lokatę wśród najpopularniejszych marek w roku 2012. Tym czasem Masterlease w tym samym okresie sfinansowała blisko 6, 5 tys. samochodów, utrzymując na koniec roku po raz 7 z rzędu pozycję lidera branży car fleet management. Jednocześnie Masterlease pozostaje niekwestionowanym numerem jeden wśród firm finansujących markę Hyundai w leasingu. 

Sukces programu to naturalny efekt połączenia sił obu partnerów. Doświadczenie i zaplecze kapitałowe Masterlease, jednej z najlepiej dokapitalizowanych spółek CFM w Europie Środkowo-Wschodniej oraz zaufanie, jakim klienci obdarzają markę Hyundai przekłada się na dynamiczną sprzedaż i wzrost popularności marki Hyundai jako marki wolumenowej wśród klientów flotowych.

Równolegle w ramach strategii współpracy obu partnerów, Masterlease wymieniła flotą własnych firmowych samochodów, przekazując w ręce przedstawicieli departamentu handlowego blisko 100 Hyundai – głównie i40 oraz i30.

– Ten ruch potwierdza to, że nie tylko rekomendujemy partnera naszym klientom, ale i sami korzystamy z jego oferty, która doskonale wpisuje się w wewnętrzne potrzeby flotowe firmy – dodaje Witold Potocki.

Źródło: Masterlease