Prezes spółek leasingowych Masterlease najlepszym polskim menadżerem

0
1466

Dyplomy przyznane zostały najwybitniejszym polskim menadżerom, którzy w 2011 roku przyczynili się do rozkwitu nie tylko zarządzanych spółek, ale również wnieśli istotny wkład w rozwój gospodarki.

Tytuł Najlepszego Menadżera Roku przyznawany jest przez kolegium redakcyjne już od ponad 15 lat. Uzasadnieniem decyzji o przyznaniu Jerzemu Kobylińskiemu wyróżnienia było stworzenie przez niego i sprawne kierowanie dwoma prężnie działającymi na rynku leasingu spółkami wchodzącymi w skład grupy Masterlease: Futury Leasing S.A. oraz Prime Car Management S.A.

Prezes Jerzy Kobyliński jest od blisko 20 lat związany z sektorem finansowym. Był m.in. Dyrektorem Generalnym Funduszu Gospodarczego Solidarność, Przewodniczącym Rady Nadzorczej Solidarność Chase Bank, Prezesem Zarządu Sopockiego Domu Maklerskiego. Członek Lions Club 1 Gdańsk i Rady Fundacji Theatrum Gedanense. To człowiek, który niemożliwe zamienia w realne. Jest przekonany, iż fundamentem każdego sukcesu jest połączenie pokory z ambicją. Pokora pozwala dostrzec to, czego nie wiemy, a ambicja dotrzeć do źródeł tej wiedzy.

Największe atuty Prezesa Kobylińskiego to determinacja i intuicja biznesowa. To właśnie jego profesjonalizm i nieograniczone ambicje przyczyniły się do sukcesu Masterlease. Kiedyś gdańskiej, dziś ogólnopolskiej firmy leasingowej. Od 5 lat lidera w swojej branży, obecnie najlepiej dekapitalizowanej spółki CFM w tym rejonie Europy.

– Tytuł, którym zostałem wyróżniony przez „Home & Market” bardzo cieszy. Mimo niemałego już stażu na polskim rynku ciągle uczę się czegoś nowego. Polska gospodarka przechodzi dynamiczne zmiany, dostarczając bodźców do kreatywnego rozwoju. Kiedy zaczynaliśmy ponad 15 lat temu, leasing jako usługa finansowa budził w wielu przedsiębiorcach dystans. Dziś sporą drogę na tym polu mamy już za sobą, gdyż udało nam się wyedukować pod tym względem klientów biznesowych, jednak nadal obserwujemy ich zachowania. Wszystko płynie, jak mawiał filozof. My, chcąc utrzymać swoją pozycję lidera rynku car fleet management musimy dotrzymywać kroku zmieniającym się realiom ekonomicznym, a często nawet próbować je przewidywać. Jak dotąd idzie nam to po mistrzowsku. – komentuje Jerzy Kobyliński.

Źródło: Masterlease