Masterlease liderem w sektorze leasingu pojazdów

0
1226

I kwartał tego roku to mocny akcent w polityce handlowej Masterlease. Wzrost sprzedaży na poziomie 40% to rekordowy wynik, którym Masterlease plasuje się na pozycji najdynamiczniej sprzedającej spółki w sektorze leasingu pojazdów.                                                           

Zgodnie z danymi Związku Polskiego Leasingu podsumowującymi sprzedaż za pierwszy kwartał tego roku firmy leasingowe sfinansowały w tym okresie blisko 27 000 samochodów osobowych oraz dostawczych. Ich wartość przekroczyła 2,4 mld zł. Wyniki te w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2012 wskazują na wzrost całej raportowanej przez Związek branży o 5,5% pod względem wartości finansowanych środków, a o 9,7% pod względem ich liczby. Jednocyfrowy stabilny wzrost rynku to dla branży sytuacja prognozowana jeszcze w końcówce minionego roku.

Rekordowo spektakularne są natomiast dwucyfrowe wzrosty dynamiki sprzedaży poszczególnych spółek leasingowych. W sektorze finansowania samochodów osobowych i dostawczych najwyższą dynamikę odnotowała Masterlease, która w I kwartale 2013 w ujęciu ilościowym sfinansowała 2068 aut. To ponad 40% więcej samochodów niż w I kwartale roku 2012. Tym samym firma osiągnęła dynamikę blisko 4-krotnie wyższą niż cała branża.

Z kolei w ujęciu wartościowym Masterlease finansując auta o łącznej wartości przekraczającej 123 mln zł, odnotowała wzrost w stosunku do analogicznego okresu o blisko 35%. To niemal 7 razy wyższa dynamika niż ta odnotowana w I kwartale 2013 łącznie przez wszystkie spółki zrzeszone w Związku Polskiego Leasingu.

– Dobry, mocny początek tego roku to efekt naszej długofalowej strategii pracy nad konkurencyjną ofertą. Przekonstruowujemy ją zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Wymaga to wytężonej pracy i usprawnienia wielu procesów w firmie, a także uwzględnienia specyfiki branży i uwarunkowań gospodarczych. Dzięki tym działaniom mamy najlepszą ofertę na rynku  – komentuje Konrad Karpowicz, Dyrektor Handlowy Masterlease.

Ponadto w lutym tego roku Masterlease przejął  spółkę leasingową BAWAG Leasing & Fleet Polska Sp. z o.o. Wraz z jej zakupem, całkowita flota Masterlease powiększyła się o blisko 1000 kolejnych samochodów. Zakup spółki jest elementem strategii akwizycyjnej Masterlease i istotnym krokiem do umocnienia silnej pozycji firmy na rynku w Polsce. Na koniec marca 2013 liczba aktywnych samochodów we flocie Masterlease przekroczyła 23.000 sztuk. Obecnie Masterlease pracuje nad przejęciem kolejnego portfela kontraktów CFM.

Źródło: Masterlease