BZ WBK Leasing poszerza ofertę

0
1217

Firma otwiera się na polskich przedsiębiorców, którzy zakup samochodu ciężarowego lub specjalistycznego wspierają dotacjami unijnymi. Korzystną formą finansowania takiego pojazdu jest pożyczka.

Z tego powodu w BZ WBK Leasing w pożyczce można teraz wziąć praktycznie wszystkie kategorie pojazdów. Do tej pory taką możliwość dawał wyłącznie leasing.

„Z zebranych przez nas informacji wynika, że rośnie zainteresowanie pożyczką jako formą finansowania pojazdów. Szczególnie w sytuacji, gdy przedsiębiorca chce skorzystać z dotacji unijnych, pożyczka jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia uzyskanie dotacji, która zostaje wypłacana jednorazowo. Dla mniejszych i średnich przedsiębiorców jest to spore udogodnienie” – podkreśla Dariusz Sokołowski, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za segment finansowania pojazdów.
„Biorąc pod uwagę bardzo dobre doświadczenia związane z dotychczasową pożyczką na samochody osobowe, motocykle i quady, oraz coraz większe zainteresowanie klientów rozszerzyliśmy grupę pojazdów finansowanych w ramach tej oferty” – dodaje Dariusz Sokołowski. Poza autami osobowymi, motocyklami i quadami, BZ WBK Leasing w ramach pożyczki finansuje teraz także samochody ciężarowe i o nadwoziu specjalizowanym, samochody specjalne, autobusy i autokary, naczepy i przyczepy oraz ciągniki siodłowe.
„Pożyczka, która jest alternatywą dla kredytu bankowego i leasingu, ma szereg zalet. Umożliwia zaliczenie części odsetkowej raty do kosztów uzyskania przychodu, odliczenie podatku VAT oraz dokonywanie odpisów amortyzacyjnych” – komentuje Daniel Mrozek, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za rozwój oferty produktowej.
Spółki Leasingowe BZ WBK poza rozwojem usług finansowania rozszerzają ofertę usług dodatkowych, przede wszystkim ubezpieczeń komunikacyjnych. Ofertę ubezpieczeń uzupełniają ubezpieczenia Assistance i Ochrona Prawna oraz program „Bezpieczna rata”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here