BZ WBK Finanse & Leasing finansuje także firmy poligraficzne

0
1334

W pierwszym półroczu 2012 r. przedstawiciele firm poligraficznych aktywnie korzystali z oferty pożyczek i leasingu BZ WBK Finanse & Leasing. Wartość sfinansowanych przez firmę urządzeń poligraficznych wyniosła ponad 18 mln zł, co daje wzrost na poziomie 12% r/r.

 

Branża poligraficzna to specyficzna grupa klientów, która finansuje bardzo kosztowne urządzenia niezbędne dla zwiększenia konkurencyjności zarówno na rynkach lokalnych, jak i międzynarodowych. Polskie przedsiębiorstwa najczęściej nie dysponują taką ilością pieniędzy, by sfinansować inwestycje, stąd decydują się na zewnętrzne instrumenty finansowania. Na przykład na leasing, który płatności za kosztowny sprzęt pozwala rozłożyć w czasie, a przy tym zachować płynność finansową – mówi Piotr Klimczak, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za finansowanie branży poligraficznej.

Bardzo dobra dynamika wzrostu (12%) i trzecie miejsce w sektorze w pierwszym półroczu br. BZ WBK Finanse & Leasing to m.in. zasługa dedykowanej oferty dla branży poligraficznej. Już teraz dysponujemy szerokim wachlarzem usług dla klientów z sektora poligraficznego. W jego skład wchodzą leasing, specjalna pożyczka pod dotacje unijne, pakiety ubezpieczeniowe, opieka doradcy finansowego, a przede wszystkim indywidualne warunki w przypadku każdego klienta – podkreśla Piotr Klimczak.

Oczekujemy, że w drugiej części roku wzrost naszego biznesu w sektorze poligraficznym będzie się utrzymywał. Jesteśmy otwarci na finansowanie zarówno małych, średnich, jak i dużych inwestycji niezbędnych firmom, które chcą sprostać rosnącemu popytowi na usługi poligraficzne w kraju i za granicą – podsumowuje Piotr Klimczak.

Branża poligraficzna, podobnie jak inne sektory, uzależnia swój rozwój od dostępności pieniądza oraz liczby zamówień zagranicznych. Z powodu ogólnego spowolnienia w gospodarce, słabiej niż BZ WBK Finanse & Leasing poradził sobie cały rynek leasingu. Z danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że łączna wartość maszyn poligraficznych sfinansowanych przez firmy leasingowe w I półroczu br. wyniosła prawie 174 mln zł, co oznacza spadek o 7,4% w porównaniu do analogicznego okresu 2011 r.

Źródło: BZ WBK Finanse & Leasing