REMONDIS będzie współpracował z Volkswagen Leasing Polska

0
1367
Volkswagen Leasing Polska, należący do międzynarodowego koncernu Volkswagen Financial Services AG oraz spółka REMONDIS, będąca częścią niemieckiej Grupy RETHMANN, największego w Polsce przedsiębiorstwa świadczącego kompleksowe usługi w zakresie gospodarki odpadami, rozwijają współpracę na polskim rynku. W tym roku firmy podpisały umowę ramową na full service leasing samochodów marek Volkswagen i ŠKODA.

Całkowity park samochodowy Grupy REMONDIS w Polsce to ponad 200 samochodów. Od kwietnia 2012 r. lider gospodarki odpadami zamówił kilkanaście samochodów koncernu Volkswagena. Są to zarówno modele marki Volkswagen: Caddy, Polo oraz Passat, jak i lider segmentu C – ŠKODA Octavia.

– W trakcie negocjacji umowy stawialiśmy na elastyczność przy tworzeniu oferty dla REMONDIS. Wspólnie z partnerem wypracowaliśmy rozwiązania dotyczące organizacji samochodów zastępczych oraz likwidacji szkód. Pozytywnie została oceniona również liczba punktów zwrotu pojazdów po zakończeniu umowy na ich użytkowanie –podkreśla Bartłomiej Siuchniński, Regionalny Kierownik Sprzedaży w Departamencie Finansowania i Zarządzania Flotą w Volkswagen Bank Polska S.A.

Kontrakt Volkswagen Leasing i Remondis to dopiero początek zacieśniania współpracy pomiędzy koncernami Volkswagen Financial Services AG i Grupy RETHMANN w Polsce. Podmioty działają wspólnie na rynku niemieckim już od ponad dekady.

Ze względu na wielkość użytkowanej floty – ponad 200 aut finansowanych poprzez wynajem długoterminowy – REMONDIS jest ważnym klientem strategicznym Volkswagen Leasing Polska. Tego rodzaju kontrakty umacniają bowiem sprzedaż naszych koncernowych marek na rynku, a tym samym zbliżają nas do celu, którym jest zdobycie pozycji najlepszego dostawcy usług finansowych w branży samochodowej – dodaje Bartłomiej Siuchniński.

Volkswagen Leasing odpowiedzialny będzie również za obsługę floty firmy SARIA – innej spółki zależnej RETHMANN.

Źródło: Volkswagen Leasing Polska