BAWAG Leasing & Fleet przejęty przez spółkę Masterlease

0
1331

Lider rynku CFM dokonał przejęcia polskiej spółki leasingowej BAWAG Leasing & Fleet Sp. z o.o. W ten sposób portfel Masterlease powiększa się o kolejnych blisko 1000 samochodów.

Umowa została podpisana 20 lutego br. w warszawskiej siedzibie BAWAG Leasing & Fleet Polska. Zakupiona przez Masterlease spółka do tej pory stanowiła część grupy leasingowej BAWAG PSK Leasing. W chwili przejęcia podmiotu przez Masterlease suma bilansowa BAWAG Leasing & Fleet Polska wynosiła około 60 mln złotych, transakcja została sfinansowana ze środków własnych Masterlease.

– Sfinalizowanie transakcji zakupu polskiej spółki BAWAG Leasing & Fleet stanowi element realizacji akwizycyjnej strategii rozwoju grupy Masterlease. Przejęcie BAWAG Polska to dla nas krok do umocnienia naszej silnej pozycji na rynku CFM w Polsce. Jesteśmy cały czas aktywni w poszukiwaniu kolejnych targetów zarówno na rynku polskim, jak i w krajach regionu. Obecnie pracujemy nad przejęciem kolejnego portfela kontraktów CFM. Naszym celem jest zbudowanie rentownej, dynamicznej firmy będącej liderem w branży car fleet management w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – komentuje Jakub Kizielewicz, Dyrektor Finansowy Masterlease.

BAWAG Leasing & Fleet jest obecna na polskim rynku od 2005 roku. W swojej ofercie posiada zarówno finansowanie środków transportu, jak i leasing maszyn, urządzeń czy sprzętu biurowego.

Spółki w ramach Grupy Masterlease działają w branży od 18 lat. Firma od ponad 7 lat pozostaje liderem branży car fleet management w Polsce. Grupa Masterlease z blisko 14% udziałem w rynku CFM posiada największą flotę liczącą ponad 23 tysiące pojazdów.

Źródło: Masterlease