BZ WBK Finanse & Leasing rozszerza ofertę dla rolników

0
1668

Rok 2011, mimo spowolnienia gospodarczego, okazał się rekordowy jeśli chodzi o wysokość wypłat z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013: na konta polskich rolników trafiło ponad 10 mld zł, najwięcej w całej Unii Europejskiej. Gros pozyskiwanych funduszy rolnicy przeznaczają na inwestycje finansowane przy pomocy pożyczek i leasingu. W BZ WBK Finanse & Leasing w ramach specjalnego pakietu klientom z sektora rolnego poza samym finansowaniem udostępniane są także atrakcyjne ubezpieczenia. Nowościami są AGRO-CASCO i Assistance.

Jeszcze kilka lat temu udział maszyn rolniczych w całym rynku leasingowym był marginalny i właściwie nikt o nim nie mówił. Dziś, rolnicy są już nie tylko ważnymi klientami firm leasingowych, ale i stawiają przed nimi coraz większe wymagania: nie tylko w zakresie samego finansowania, ale coraz częściej usług dodatkowych, przede wszystkim ubezpieczeń – podkreśla Szymon Stryjski, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za finansowanie branży rolniczej.

Z początkiem nowego roku w pakiecie usług BZ WBK Finanse & Leasing dla branży rolniczej zadebiutowały dwa produkty ubezpieczeniowe. Pierwszy to przygotowane wspólnie z Grupą Concordia ubezpieczenie majątkowe, które obejmuje szkody powstałe w maszynach rolniczych w wyniku zdarzeń niezależnych od ubezpieczonego i zapewnia kompleksową ochroną w ramach AGRO-CASCO, OC i NW. Drugi to wdrożony razem z Europ Assistance Polska program Assistance Medyczny, który zapewnia leasingobiorcy lub pożyczkobiorcy, jak również jego rodzinie, szybką pomoc medyczną  w sytuacji m.in. nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Z obu ubezpieczeń mogą skorzystać zarówno rolnicy indywidualni jak i prowadzący działalność gospodarczą. Ofertę Spółek Leasingowych BZ WBK uzupełniamy o atrakcyjne produkty ubezpieczeniowe od kilku lat, gdyż takiego rozwiązania oczekują nasi klienci. Jest ono dla nich wygodne i daje wymierne korzyści takie, jak np. atrakcyjne ceny ubezpieczenia – podkreśla Mariusz Włodarczyk, członek zarządu BZ WBK Leasing.

W BZ WBK Finanse & Leasing rolnik może liczyć na kompleksową ofertę finansowania maszyn rolniczych obejmującą leasing, pożyczkę pod dotacje unijne, którą wprowadziliśmy jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce, oraz atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe – dodaje Szymon Stryjski. Ciekawym rozwiązaniem są również programy finansowania fabrycznego, dzięki którym zakup sprzętu rolniczego jest jeszcze prostszy i szybszy: oprócz informacji o samej maszynie, rolnik otrzymuje u dealera w pełni dopasowaną do jego potrzeb ofertę finansowania. BZ WBK Finanse & Leasing prowadzi programy finansowania fabrycznego wspólnie z uznanymi na polskim rynku producentami ciągników rolniczych: Zetor i Kubota.
 
Miniony rok udowodnił, że pomimo niepewnej sytuacji gospodarczej rolnicy bez kompleksów realizują swoje plany inwestycyjne wykorzystując dostępne środki. Taka postawa klientów zachęca firmy leasingowe do dalszego rozwijania oferty – podsumowuje Mariusz Włodarczyk.

Spółki Leasingowe BZ WBK (BZ WBK Leasing oraz BZ WBK Finanse & Leasing) są częścią grupy kapitałowej BZ WBK. Jako uniwersalny leasingodawca Spółki oferują finansowanie szerokiej gamy środków trwałych klientom z sektora MŚP oraz dużym firmom i klientom korporacyjnym.   
Firma specjalizuje się w finansowaniu maszyn i urządzeń, nieruchomości oraz środków transportu. Uzupełnienie oferty stanowią atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe oraz karty paliwowe.
Spółki Leasingowe BZ WBK kładą duży nacisk na jakość oferowanych produktów i świadczonych usług oraz na rzetelność i transparentność we współpracy ze swoimi kontrahentami. Wysoką jakość obsługi potwierdzają wyniki realizowanych systematycznie przez firmę badań satysfakcji klienta.

Źródło: BZ WBK Finanse & Leasing