Lista LEME porzerzona o nowe kategorie produktów

0
1482

Ze względu na coraz większe zainteresowanie firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, projektami realizowanymi w ramach Programu Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce (PolSEFF) zostały dodane nowe kategorie technologiczne.

Projekty realizowane w ramach programu PolSEFF umożliwiają uzyskanie finansowania na inwestycje w nowe technologie i urządzenia obniżające zużycie energii lub wytwarzające energię ze źródeł odnawialnych. W odpowiedzi na zgłaszane potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw, w pierwszym kwartale 2012 roku do listy LEME zostały dodane 4 nowe kategorie technologiczne dotyczące tworzyw sztucznych, sprzętu agrotechnicznego, transportu wewnętrznego oraz robót budowlanych. Obejmują one takie grupy produktów jak:

1) wtryskarki,
2) ciągniki rolnicze,
3) kombajny do zbioru zbóż,
4) wózki widłowe,
5) zagęszczarki płytowe.

Dodanie tych kategorii do listy LEME od razu spotkało się z szerokim zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy zakup tych urządzeń najczęściej finansują poprzez leasing.

Każdy producent oraz dystrybutor urządzeń, maszyn czy materiałów energooszczędnych lub z obszaru energii odnawialnej, może zgłosić swoje produkty do listy LEME. 

Źródło: Polseff